Connect with us

Alışveriş

BİTMEYEN SEPET ÇANTA AŞKIMIZ

Her açıdan bir ‘inspo’ trend haberi ile karşınızdayız! Hermes’in ikonik ‘Birkin’ çantalarına ilham olan Jane Birkin, günlük yaşantısında oldukça sade ve ‘bohem’ bir stile sahipti. Yüksek bel jean pantolonları, fırfırlı beyaz gömlekleri veya minimal kesim elbiseleri ile 20. Yüzyılın en sevilen moda ikonlarından biri olan Jane Birkin aynı zamanda farklı bir çanta modelini hayatımıza dahil etti.

Published

on

Her açıdan bir ‘inspo’ trend haberi ile karşınızdayız! Hermes’in ikonik ‘Birkin’ çantalarına ilham olan Jane Birkin, günlük yaşantısında oldukça sade ve ‘bohem’ bir stile sahipti. Yüksek bel jean pantolonları, fırfırlı beyaz gömlekleri veya minimal kesim elbiseleri ile 20. Yüzyılın en sevilen moda ikonlarından biri olan Jane Birkin aynı zamanda farklı bir çanta modelini hayatımıza dahil etti.

 

Lüks ve sosyal statü simgesi olan Birkin çantalarının yanı sıra hasır veya bambu sepetleri ile sokak stilinde görüntülenen Jane Birkin, ‘Birkin Etkisini’ günümüze kadar taşımayı başardı. “Diğer Birkin Çantası” olarak adlandırılan piknik sepeti esintili çantalar belki de Birkin’in en çok kullandığı parçalardan biri. Bir dönemin ‘it-girl’ konumunda olan Jane Birkin, 70’li yıllardan günümüze kadar bu zahmetsiz ve eğlenceli stili taşımayı başardı.

Eskiden sadece plaj çantası olarak bildiğimiz hasır ve rafya çantalar son yıllarda şehir hayatına taşınırken Jane Birkin’in unutulmaz sepet çantaları da yeniden gündeme oturdu. Belki de bu yıl daha da güçlü bir şekilde spot ışıkları altında olan sepet çantalar, ‘sosyal mesafeli piknik buluşmaları’ ile yeni nesil favori çantamız haline geldi. Hemen hemen her fotoğrafında kolunda bir sepetle gördüğümüz Jane Birkin’in stilinden esinlenmek için daha iyi bir zaman düşünemiyoruz. Pötikareli elbiseler, renkli ekoseler ve bebe yakalı tasarımların öne çıktığı Yaz 2020 sezonunda, piknik stilinin olmazsa olmazı olan piknik sepetlerini es geçmek mümkün değil!

Zahmetsiz, minimal ve sade Fransız şıklığının unutulmaz simgesi haline gelen Jane Birkin yıllar sonra bile trendleri şekillendirmeyi başarıyor! Manav alışverişinizde, piknik buluşmalarınızda, sahilde, parkta veya şehirde… Kısacası her yerde kullanabileceğiniz bu sepet çantalar Instagram kızlarının da favori çantaları arasında. Direkt sepet formunda, işlemelerle, kutu silüetinde veya oversized etkisi ile güncellenen 70’li yıllar sepet çantası, zahmetsiz ultra şık bir görünüm için tercih edebileceğiniz bir çanta modeli.

Jane Birkin gibi sepeti kolunuza takıp yolunuza bakmaya hazırsanız fotogaleride yılların eskitmediği piknik sepeti esintili çanta modellerini inceleyebilirsiniz…

Kaynak: elle.com.tr

Okumaya Devam Et
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aktualite

MERSİ DERGİ’NİN 51.SAYISI OKUYUCUSU İLE BULUŞUYOR

2014 yılında yayın hayatına başlayan ve 7 yıl boyunca Mersin’in sosyal yaşamına ayna tutan MERSİ Dergi’nin 51. Sayısı çıktı.

Published

on

7 yıl boyunca hiç değişmeyen yayın çizgisi ve kalitesi ile Mersin’in en önemli markalarından birisi olan Mersi Dergi’nin bugün dağıtımına başlanan 51. sayısında yine seçkin isimlerin düğünlerinden en özel kareler, konusunda uzman isimlerle gerçekleşen röportajlar, yeni açılan mekânlar ve dopdolu içeriğiyle okuyucusu ile buluşuyor.

52. sayı için çalışmalarına ara vermeden başlayan Mersi Dergi’de en mutlu anlarınızı ölümsüzleştirmek için şimdiden yerinizi ayırtın!

 

İletişim:

0532 256 2523

0530 600 7665

Okumaya Devam Et

Aktualite

MERSİN’DE SERADA YETİŞEN ERİK KİLOSU BİN LİRADAN TEZGÂHA İNDİ

Balıkesir’de bir manav Mersin’den getirdiği eriklerin satışına başladı. Üçerli paketler halinden satılan erikler 60 liradan satışa sunulurken, eriğin kilosunun da bin lira olduğunu açıkladı. Manavın, ‘Erik bin lira, bin lira’ diye bağırması ilginç görüntüler oluşturdu.

Published

on

Balıkesir’ bir manavda erik bin liradan satışa sunuldu. Manav Bahadır Kesikkulak, İHA’ ya yaptığı açıklamada 10 senelik manav olduğunu belirterek, ‘Eriklerimiz sera olarak Mersinden geliyor. Daha çok hasta, aşerenlere ve hamilelere satıyorum. Küçük tabaklarda 3 tane erik 60 liradan olmak üzere kilosunu bin liradan satışa sunuyorum.

Pahalı ama yapılacak bir şey yok bu mevsimde az olduğu için erik pahalı. Alıcıların yakınları aşerdiği için ve ağır hastası olduğu için mecburen alıyorlar. Erik bulduğu için alan müşteriler bana dua ediyor ve para önemli değil diyorlar. Hasta olup ölüm döşeğinde canı çeken ve eriği çok isteyen hasta yakınları var” şeklinde konuştu.

Manav görevlisi gencin ise ‘Erik bin lira’ diyerek tezgâh başında bağırması ilginç görüntüler oluşturdu.

Okumaya Devam Et

Aktualite

DAR GELİRLİLERE KIYAFET DESTEĞİ SÜRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesince, 2020 yılı Temmuz ayında hayata geçirilen ‘Kıyafet Evi’nden 17 ayda 4 bin 600 dar gelirli ailenin faydalandığı bildirildi.

Published

on

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ‘Kıyafet Evi’nden özellikle çocuklarının kıyafet ihtiyacını karşılayan aileler, havanın soğumaya başladığı şu günlerde bot ve mont gibi ürünlere yöneldi. Kışlık kıyafet ihtiyaçlarını buradan sağlayan aileler, bütçelerindeki bir gider kaleminden tasarruf sağlamış oldu.

Sosyal Hizmetler Dairesinde görevli Kıyafet Evi Sorumlusu Nesrin Çalışkan, ‘Kıyafet Evi’nden faydalanmayı düşünen dar gelirli aileler için şu bilgileri paylaştı: “Fiyatların artışı konfeksiyonu da çok fazla etkiledi. Bu durumdan vatandaşlarımız çok etkilendi. Bizler de destek olmak ve ailelerimizin çocuklarına kıyafet vererek en azından çocuklarını mutlu etmek adına çalışıyoruz. Vatandaşlarımız dilekçeyle başvuru yapabiliyorlar.

4 aylık periyotlarla yılda 3 kez başvuru hakları var. Ulu Cami karşısındayız. Vatandaşlarımız ‘Kuşlu Cami’ diye bilirler. Onun hemen karşısında Kıyafet Evi’mize bekliyoruz. Hizmetimiz 2020 Temmuz ayı itibariyle başladı. Toplam 4 bin 600 ailemize hizmet verdik. Bu desteğimizi sürdürüyoruz.”

Okumaya Devam Et

Trendler