Connect with us

Erkekçe

DAMAT AYAKKABISI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Damat ayakkabısı, bir damadın takım elbisesini tamamlayan en önemli aksesuardır.

Published

on

Damatlar kusursuz bir görünüm için ayakkabı seçerken düğünün yapılacağı mekanı göz önüne almalıdırlar. Düğünde tüm gözlerin gelinin ve sizin üzerinde olduğunu düşünecek olursak takım elbiseniz, kravatınız, kemeriniz, ayakkabınız ve hatta çorabınız ile bir uyum içerisinde olmalısınız. Peki damat ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Damat Ayakkabısı

Rahat ve şık bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

Tüm gün ayakta kalacağınızı ve koşturacağınızı düşünecek olursanız rahat bir ayakkabı seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Sizi rahatsız eden bir ayakkabının en özel günlerinizden biri olan düğününüze gölge düşürüp, sizi huzursuz etmesine izin vermemelisiniz. Damat ayakkabısı ayağınızda hava almasını sağlamalı, terleme yapmamalı ve ayağınızın şeklini alarak size rahat bir kullanım sağlamalıdır.

Takım elbisenize uygun ayakkabı seçmelisiniz.

Damatlık ve ayakkabı birbirleriyle uyumlu olmalıdır. Spor bir damatlık seçtiyseniz, süet ya da mat deri bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Klasik siyah bir takım elbise tercih ettiyseniz, parlak siyah deri klasik modellerine yönelebilirsiniz. Gri damatlıklarda siyah ayakkabı, lacivert veya bej renkteki takımlarda ise kahverengi renkteki ayakkabı modellerine göz atabilirsiniz.

Sportif Damat Ayakkabı

Düğün mekanına uygun ayakkabı seçmelisiniz.

Düğünün yapılacağı mekan da büyük önem arz ediyor. Kır düğünü yapılacak bir mekanda giyilecek ayakkabı ile balo salonunda giyilecek ayakkabıların aynı olması beklenemez. Şık bir balo salonunda giyeceğiniz klasik ayakkabılar mekanın atmosferine uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır. Kır düğünlerinde ya da kumsalda yapılan düğünlerde loafer ayakkabılar giyilebilir ya da daha sportif bir ayakkabı tercihinde bulunabilirsiniz.

Boy sorunu yaşayanlar özel tasarım damat ayakkabılarına yönelmelisiniz.

Gelin damattan daha uzun boyluysa ya da gelin topuklu ayakkabı giydiğinde damattan uzun oluyorsa bu durum sizleri rahatsız edebilir. Boy dengesini ayarlamak için damatlara özel tasarım ayakkabılar mevcuttur. Ayakkabı içerisine dışarıdan görünmeyecek şekilde taban eklenir ve içten yükseltilebilir. Boyunuz bu yöntemle normalden daha uzun görünecektir.

Çorap seçimine dikkat etmelisiniz.

Damatlığın ve ayakkabının yanında oldukça küçük bir detaymış gibi görünse de dikkate alınması gereken önemli parçadır çoraplar. Oturduğunuzda bacaklarınızın görünmesini engellemeli aynı zamanda çorabınızın kayıp pantolonunuzun altında kat kat birikmesine dikkat etmelisiniz. Beyaz çoraplardan olabildiğince uzak durmalısınız. Damatlık ayakkabısın içine giyeceğiniz çorap ayağınızın hava almasını sağlayan, terletmeyen, kaymayan, yumuşak dokulu rahat bir çorap olmalıdır. İpek ve pamuklu çorapları tercih edebilirsiniz. Eğer sportif tarzda bir ayakkabı seçtiyseniz çorabınızın ayakkabı içinden görünmesi hoş olmayacaktır.

Damat Ayakkabı ve Aksesuarları

Damat ayakkabısı önemli bir aksesuar olsa da tek başına gecenin starı olmanıza yardımcı olmaz. Takım elbiseniz, kravat ya da papyonunuz, kemeriniz, kol düğmeniz ile bir bütün halinde olmalıdır. En önemlisi ise gelinle uyum içerisinde olmalısınız.

 

Kaynak

Okumaya Devam Et
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aktualite

20 GÜNDÜR AMELİYAT OLMAYI BEKLEYEN ENGELLİ ADAM “TEŞHİS KOYAMIYORUZ” DENİLEREK TABURCU EDİLDİ

Mersin’de 42 yaşındaki engelli Mehmet Bulut, ameliyat olup, sağlığına kavuşmak istiyor. 41 gün Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesinde yatan, 20 gün önce ‘ameliyat olacaksın’ denilen ancak ameliyat edilmeyen Bulut, dün “Burada tedavin yok, teşhis koyamıyoruz Ankara’ya gitmen gerekiyor” denilerek taburcu edildi. Bulut, “Ortada kaldım. O ona atıyor o diğerine atıyor. Tedavi olmak, sağlığıma kavuşmak istiyorum” dedi.

Published

on

Edinilen bilgiye göre, Mersin’in Silifke ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki Mehmet Bulut, bundan 24 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu yatağa mahkum oldu. Yüzde 90 engeli bulunan Bulut, 3-4 aydır sol kalça kemiğinde çıkan kitleden kurtulmak için birçok yere başvurdu. En son 22 Haziran’da Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesine yatırılan Bulut, 41 gün hastanede yattı. 20 gün önce ameliyat kararı verilen Bulut, bir türlü ameliyat edilmezken, iddiaya göre dün “Burada tedavin yok, teşhis koyamıyoruz, Ankara’ya gitmen gerekiyor” denilerek taburcu edildi. Ne yapacağını şaşıran engelli vatandaş, yetkililerden yardım bekliyor.

  “BEN DERDİME DERMAN ARIYORUM”

Durumuyla ilgili konuşan Mehmet Bulut, sol kalça kemiğinde oluşan kitle sebebiyle hastaneye geldiğini söyledi. Önce özel bir hastaneye gittiğini belirten Bulut, “Oradan Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesine gönderdiler. Burada yatışımı verdiler. Burada 41 gün yattım. 41 gündür beni ameliyat yapacaklar ama yapamıyorlar. Kaç gündür ameliyat olmayı bekliyorum ancak ameliyat yapacak doktor yok. Plastik cerrahi ortopediye atıyor, ortopedi plastik cerrahiye atıyor. Özel hastaneye gidiyorum ben yapamam diyor. Ben burada kaldım, boşu boşuna yatıyorum. Ben derdime derman arıyorum” diye konuştu.

  “SAĞLIĞIMA KAVUŞMAK İSTİYORUM”

Yaklaşık 1 ay önce ameliyat için karar verildiğini belirten Bulut, “Ne ortopedi ne de plastik cerrahi yaparım diyemedi. İkisi bir yapmaya karar verdiler ama şimdi ikisi de yapmıyor. Ortada kaldım. Yani o ona atıyor o diğerine atıyor. Yüzde 90 engelleyim, 24 senedir yatalağım. Ben devletimin bana sahip çıkmasını ve tedavimi yaptırmasını istiyorum. Yani buradan kurtulup, sağlığıma kavuşman istiyorum. Kitle beni şu anda çok zorluyor. Zaten kemiğe yapışık bir kitle. Önce kanser teşhisi konuldu, sonra değilsin denildi. Belki de gerçekten kanserim. Bana müdahale edilmezse her yanıma yayılacak. Ben doktorlardan veya hemşirelerden şikayetçi değilim. Ben derdime deva arıyorum. Devletimin bana sahip çıkmasını istiyorum. Babamı yeni kanserden kaybettim. 3-4 aydır hastane hastane geziyorum. En son buraya yattım. Bayramı bile ben burada geçirdim. Bir sonuç yok. Ben maddi olarak bir şey istemiyorum, sadece sağlığıma kavuşmak istiyorum. Bu kadar çaresizim” şeklinde konuştu.

Okumaya Devam Et

Aktualite

PROF.DR. MÜFTÜOĞLU UYARDI: “VAKA SAYILARI HIZLA ARTIYOR, TEHLİKE DE GİDEREK BÜYÜYOR!”

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu Covid 19 salgınında son açıklanan rakamların can sıkıcı olduğunu belirterek, “Vaka sayıları hızla artıyor, tehlike de giderek büyüyor. Öyle ki yazlıkçılarda bile yavaş yavaş tereddütlü davranışlar devreye girmiş durumda” dedi.

Published

on

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu Covid 19 salgınında son açıklanan rakamların can sıkıcı olduğunu belirterek, “Vaka sayıları hızla artıyor, tehlike de giderek büyüyor. Öyle ki yazlıkçılarda bile yavaş yavaş tereddütlü davranışlar devreye girmiş durumda” dedi.

Müftüoğlu bugün Hürriyet gazetesinde yayınlana köşe yazısında, “Bir kere şunu net ve peşin olarak kabul edelim: Günlük vaka sayılarındaki artış gerçekten can sıkıcı rakamlara doğru gidiyor. Uzmanların da görüşleri üç aşağı beş yukarı bu yönde. Gerçek rakamların “iyimser uzmanlar” açıklananların 5-10 katı, “kötümser uzmanlar” ise en az 40 katı olduğunu söylüyor. Peki, neden? Mevsim yaz. Kapalı alanlarda pek durmuyoruz. Ayrıca çoğumuz tatil nedeniyle yurdun dört bir tarafına dağılmış durumdayız. Dolayısıyla “temaslı ya da hasta olma meselesi” kış aylarına göre çok daha önemsiz bir problem” sözlerine yer verdi.

İşte, Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun sayıların neden arttığı ve bu artışa karşı nelerin yapılması gerektiğini ele aldığı köşe yazısı: hurriyet.com.tr

Okumaya Devam Et

Aktualite

BAŞKAN GÜLTAK, TÜRK YEMEKLERİ UZMANI SAHRAP SOYSAL’I AĞIRLADI

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Türk yemekleri uzmanı ve yazar Sahrap Soysal’ı kentte ağırladı. Kadınlara sağlanan mikro kredi desteği için Başkan Gültak’a teşekkür eden Soysal, Akdenizli kadınların çeşitli yöresel lezzetleri satıp gelir elde ettiği Kadın Emeği Diyarını gezdi.

Published

on

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, yerel lezzetleri tanıtmak amacıyla Mersin’de çekim yapan Sahrap Soysal’a eşlik etti. Soysal, ilk olarak Akdeniz Belediyesinin, ikisi kadın, biri de engelli bireylerin kurduğu kooperatiflere tahsis edilen belediyeye ait Kadın Emeği Diyarını gezdi. Soysal, sıkma, börek ve gözleme açıp pişiren ve satış yapan kadınlarla sohbet etti, Melemez Köyünde, ekşi maya ile üretilen Girit ekmeği ve çeşitli yöresel lezzetleri tattı. Kadınlar, Sahrap Soysal ile bol bol fotoğraf çektirdi.

  “AKDENİZLİ KADINLAR ÇOK ŞANSLI”

Kadın üreticilere büyük değer verdiğini ifade eden Soysal, “Akdeniz Belediye Başkanımız Mustafa Gültak’ın da kadın dostu bir belediye başkanı olduğunu öğrendim. Buna gerçekten çok sevindim. Bence, kadınları destekleyen belediye başkanlarına ayrıca bir önem vermek, onlara özel bir rozet takmak lazım. Akdenizli kadınlar çok şanslı. Kadın dostu belediye başkanlarını seviyorum, başkanımıza da çok teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum. Kadın mutlu olursa aile; aile mutlu olursa tüm şehir ve toplum da mutlu olur. Bu nedenle ‘yaşasın kadın dostu belediye başkanlarımız’ diyorum” ifadelerini kullandı.

  “KADINLARIN KENDİLERİNE OLAN GÜVENLERİ ARTTI”

Başkan Gültak da “Güçlü Kadın, Güçlü Akdeniz, Güçlü Türkiye” sloganını şiar edindiklerini, bu anlamda geçmiş yıllarda unutulup kaderine terk edilen Akdenizli kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi. Gültak, “Kadınların ekonomiye ve istihdama katılımına büyük değer veriyoruz. Bu nedenle Kadın Emeği Diyarı adıyla açtığımız bu yerimizde, ikisi kadın, biri de engelli derneğinin kurduğu kooperatiflerimiz, ürettikleri ürünleri satarak aile bütçelerine ciddi katkı elde ediyorlar. Üreten ve ürettiklerini satarak para kazanan Akdenizli kadınlarımız artık daha güçlü ve kendilerine olan güvenleri de arttı” diye konuştu.

  MİKRO KREDİ İLE İŞYERLERİNİ AÇAN KADINLARI ZİYARET

Gültak, daha sonra Sahrap Soysal ile birlikte kendilerine sağlanan mikro kredi desteği sayesinde Tırmıl Sanayi Sitesi içerisinde “Ablanın Yeri Esnaf Lokantası” açan Murize Sayar ile Karaduvar Mahallesinde Nezih Pastanesini açan Ela Bozan’ı ziyaret etti. Gün içerisinde Sahrap Soysal’ı evinde de ağırlayan Başkan Mustafa Gültak, eşi Behiye Gültak ile birlikte evin mutfağına geçerek konuğu için batırık hazırladı.

Okumaya Devam Et

Trendler