Connect with us

Alışveriş

GECE DAVETLERİNDE PARILDAYIN: MODAYA UYGUN KLASİK SAATLER

Zamanı ayrıcalıklı tasarımlarda okumamızı sağlayan kol saatleri, her yıl kendi modasını yaratarak ve farklılıkları ile karşımıza çıkıyor. Yüksek saatçiliğin mekanizma yenilikleri kadar tasarım ve inovasyon çalışmaları da saat severleri daha dikkatli bir seçicilik içerisinde olmaya itiyor.

Published

on

2020 yılının saat trendlerini mercek altına aldık.

Zamanı ayrıcalıklı tasarımlarda okumamızı sağlayan kol saatleri, her yıl kendi modasını yaratarak ve farklılıkları ile karşımıza çıkıyor. Yüksek saatçiliğin mekanizma yenilikleri kadar tasarım ve inovasyon çalışmaları da saat severleri daha dikkatli bir seçicilik içerisinde olmaya itiyor. Laboratuvarlarda elde edilen malzemeler ve renkler, her şeyin ayrıcalıklı olduğunu gözler önüne sererken, lüksün kalıcılığına da hizmet ediyor. Böylece saat firmaları en güzel modellerini sunmaya devam ediyorlar. Sizler için 2020’de öne çıkan saat modellerini mercek altına yatırdık.

Heritage Modeller                           

                     Chopard                                                 Cartier                                    Jaeger LeCoultre

Yüksek saatçiliğin güçlü köklerinden gelen modellerin esinlendiği tasarımlar, bu yıl daha da artarak ilgi çekici hale geliyor. Özellikle eskiden kullanılan küçük kasa ölçülerinde olmasa da çok az nüanslarla yeniden günümüz şekillenerek uygulanıyor. Heritage modeller olarak adlandırdığımız saatlerin hepsinin anlamlı bir hikayesi olması ise marka bağımlılığını daha da pekiştiriyor.

Military Saatler

                                            Zenith                                                                 IWC Schaffhausen

Saat modasının asla güncelliğini kaybetmeyen tasarımı, hatta moda dışı yükselen ivmeye sahip olan modellerden military/pilot saatlerinden bu yıl ve daha sonraki yıllarda çok bahsedildiğini duyacağız. Bu modeller hem şehir hayatını hem de spor yapmayı sevenlerin aktivitelerine eşlik edecek. Dolayısıyla haki renkler ve yeşil tonları da yükselişini koruyor. Özellikle tamamlayıcı aksesuar olarak nato kayışı ve mesh bilezik, farklı modellerin kasalarıyla kullanılacak.

Sezonun Moda Renkleri: Mavi ve Yeşil

                                A.Lange & Söhne                                                                            Omega

Saat ailelerinde, özellikle mekanizma yeniliklerini, inovasyon materyalleri ve modellere kattıkları estetik dokunuşların ortaya çıkacağı koleksiyonlar bekliyor bizleri. Renkler konusunda ise geçen yılın moda mavisi bu yıl ülkemizde daha hakim oluyor. Mavi, özellikle kadran rengi olarak tercih edilecek. Yeşil renkli modeller ise ikinci sırada takip ediyor.

Ölçülü Kadranlar

              Chanel                                                      Hermes                                                       Nomos

Saat kadranlarının ölçülerinin küçük uygulaması geçen yıllardan başlayan bir eğilim oldu. Yıl içerisinde hemen hemen her markanın küçük kasa modelleri tanıtıldı. Önümüzdeki yıl da yine ölçülü kadranları saatçi vitrinlerinde göreceğiz. Kasa çaplarında yapılan bu değişiklik, maskülen model seven kadınların da ilgisini çekiyor ve daha cinsiyetsiz modellerin doğmasını da destekliyor.

Güçlendirilmiş Modeller

        Panerai Luminor                                 Greubel Forsey                                 Bovet

Cesur ve iri modeller ise varlığını sürdürüyor fakat daha da büyük ölçülere girmeden materal farklılıkları ve komplikasyon fazlalıkları ile güçlerini arttırmaya çalışacaklar. Kasaya farklı dokunuşlarla kazandırılan yeni görünümler daha farklı tasarımlarla bileklere sunulacak.

Yenilenen Retrolar

                                  TAG Heuer                                                                                           Rado
Modanın peşini bırakmadığı retro modeller her yıl başka bir anlam kazanıyor ve seviliyor. Retro saatler yeni nesil için farklılığı, o dönemi yaşayan insanlar içinse anıları ifade ediyor. Önümüzdeki sene retrolarda kullanılan farklı kasa tasarımları, minimal tarzlar ve göz alıcı renkler ile zamanı okuyacağız.

Somon Rengi Kadranlar

                                    Mont Blanc                                                                    Audemars Piguet

Somon renkli kadranlar, önümüzdeki yılların moda trendi olacağının şimdiden altını çizerek belirtiyor. Haliyle en ayrıcalıklı tasarımlarda somon kadranlar yerini almaya başladı bile. Uygulamasının zorluğu ve kasasında kullanılan her materyale muhteşem uyumu; somon kadranların farklı bir akım yaratacağını düşündürüyor.

Kaynak: oggusto.com

Okumaya Devam Et
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aktualite

MERSİ DERGİ’NİN 51.SAYISI OKUYUCUSU İLE BULUŞUYOR

2014 yılında yayın hayatına başlayan ve 7 yıl boyunca Mersin’in sosyal yaşamına ayna tutan MERSİ Dergi’nin 51. Sayısı çıktı.

Published

on

7 yıl boyunca hiç değişmeyen yayın çizgisi ve kalitesi ile Mersin’in en önemli markalarından birisi olan Mersi Dergi’nin bugün dağıtımına başlanan 51. sayısında yine seçkin isimlerin düğünlerinden en özel kareler, konusunda uzman isimlerle gerçekleşen röportajlar, yeni açılan mekânlar ve dopdolu içeriğiyle okuyucusu ile buluşuyor.

52. sayı için çalışmalarına ara vermeden başlayan Mersi Dergi’de en mutlu anlarınızı ölümsüzleştirmek için şimdiden yerinizi ayırtın!

 

İletişim:

0532 256 2523

0530 600 7665

Okumaya Devam Et

Aktualite

MERSİN’DE SERADA YETİŞEN ERİK KİLOSU BİN LİRADAN TEZGÂHA İNDİ

Balıkesir’de bir manav Mersin’den getirdiği eriklerin satışına başladı. Üçerli paketler halinden satılan erikler 60 liradan satışa sunulurken, eriğin kilosunun da bin lira olduğunu açıkladı. Manavın, ‘Erik bin lira, bin lira’ diye bağırması ilginç görüntüler oluşturdu.

Published

on

Balıkesir’ bir manavda erik bin liradan satışa sunuldu. Manav Bahadır Kesikkulak, İHA’ ya yaptığı açıklamada 10 senelik manav olduğunu belirterek, ‘Eriklerimiz sera olarak Mersinden geliyor. Daha çok hasta, aşerenlere ve hamilelere satıyorum. Küçük tabaklarda 3 tane erik 60 liradan olmak üzere kilosunu bin liradan satışa sunuyorum.

Pahalı ama yapılacak bir şey yok bu mevsimde az olduğu için erik pahalı. Alıcıların yakınları aşerdiği için ve ağır hastası olduğu için mecburen alıyorlar. Erik bulduğu için alan müşteriler bana dua ediyor ve para önemli değil diyorlar. Hasta olup ölüm döşeğinde canı çeken ve eriği çok isteyen hasta yakınları var” şeklinde konuştu.

Manav görevlisi gencin ise ‘Erik bin lira’ diyerek tezgâh başında bağırması ilginç görüntüler oluşturdu.

Okumaya Devam Et

Aktualite

FAHİŞ FİYAT DENETİMİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, haksız fiyat artışının önüne geçmek, temel gıda ürünleri başta olmak üzere birçok üründe artan fahiş fiyatları da önlemek adına, fiyat, etiket, gramaj denetimi yaptı.

Published

on

Zabıta ekipleri, haksız kazanç elde edilmemesi için özellikle temel gıda ürünleri başta olmak üzere artan fahiş fiyatları önlemek adına ilçe genelinde faaliyet gösteren çeşitli işletmeleri denetledi. Ekipler ilk olarak ürünlerin etiket ve kasa fiyatlarında farklılık olup olmadığını kontrol ederken, ardından ürünlerin etiket, gramaj ve son kullanma tarihlerini inceledi. Özellikle sıvı yağ, un, şeker, yumurta, ekmek gibi temel gıda ürünlerini seçip kasaya götüren ekipler, etiket fiyatı ile kasa fiyatlarını karşılaştırıp not aldı. Vatandaşların mağdur olmaması adına denetimde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması halinde ihtarda bulunulurken, zabıta ekiplerinin denetimlerini sıklaştıracağı bildirildi.

Öte yandan, ekipler tüm işletmelere fahiş fiyatlı ürün satmaları halinde uygulanacak ağır yaptırımlar hakkında bilgi verip, etiket ve gramaj hakkında da dikkatli olmaları hususunda uyarıda bulundu.

Vatandaşa zarar verip, mağdur edilmesine yönelik her türlü haksızlığın karşısında olduklarını dile getiren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Bu konuda çok hassas davranıyoruz. Özellikle haksızlığa fırsat verilmemesi yönünde çok sağlam çalışmalar yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bizlere güveni çok önemli. Gerek fiyat artışı, gerekse diğer mağduriyetler konusunda yasalar çerçevesinde kimseye göz açtırmayacağımızın da bilinmesini isterim. Denetimlerimiz sıklaşacaktır. Devletimizin bu konudaki kararlı duruşuna, bizler de sahada ekip arkadaşlarımız ile destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Okumaya Devam Et

Trendler