Connect with us

Instagram

“KOLAYLAŞTIRMAYI İLKE EDİNDİK”

Türkiye’nin En İyi Bayisi seçilerek “Toyota Ichiban” ödülünün sahibi olan Boranlar Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı S.Serdar Akyurt, başarının sırrını MERSİ okuyucuları için anlattı.

Published

on

Toyota’nın Mersin yetkili satıcı ve servisi Boranlar Otomotiv, satış performansı ve müşteri deneyiminin yanı sıra dijitalleşme alanında sunduğu hizmetlerle adından söz ettiriyor. “Toyota Ichiban” ödülünü alarak başarısını Avrupa’da da kanıtlayan Boranlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı S.Serdar Akyurt, ‘zorlaştırmayacağız, kolaylaştıracağız’ ilkesine sadık kalarak geleceğe güvenle yürüdüklerini söyledi.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Kayseri kökenli bir Mersinliyim. İlk, orta ve lise öğrenimimi TED Kayseri Koleji ‘inde yaptım. Gazi Üniversitesi İngilizce Bölümü mezunuyum.

Ticarete ilk adımlarımı Kayseri’de küçük yaşlardan itibaren dedemin başlatıp babamın devam ettirdiği iş yerinde uzunca yıllar bulunarak attım. 1990’dan itibaren, otomotiv sektöründe devam ediyorum.

“GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTIK”

Firmanızın kuruluş süreci, gelişimi ve bugünkü faaliyetleri ile ilgi bilgi verir misiniz?

Sadece Mersin’in değil, Türkiye’nin de ilk otomotiv bayilerinden olan firmamız, 1971 yılında faaliyete başladı. 51 senelik onurlu bir geçmişin sorumluluğu ile bugün de hizmet vermeye devam ediyoruz.

1971 yılında Tofaş ve ilk ürünü Murat 124 ile başlayan otomotiv girişimimize, 2014 yılında Toyota’yı da ekleyerek, gücümüze güç kattık. Markalarımızın küresel vizyonuna olabildiğince uyum sağlayarak, geleceğe güvenle yürüyoruz.

Sektöre ilk girdiğimizde sadece bir yazıhanenin olması yeterli iken, zaman içerisinde gelişen ihtiyaçlar nedeniyle, iki Fiat ve bir Toyota olmak üzere üç plazada hizmet verir hale geldik.

Şu anda konusunda eğitimli ve deneyimli 110 personel ile Fiat Mersin, Fiat Tarsus ve Toyota Mersin plazalarımızda, yeni araç satışı, ikinci el araç satışı, satış sonrası hizmetler (Mekanik, Kaporta-Boya, Yedek parça) ile sigortacılık hizmetlerini sunuyoruz.

“HER ZAMAN İYİNİN DE İYİSİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

Şirket olarak sektörde nasıl bir farklılık yaratıyorsunuz?

Kısa vadeli kazançlar yerine uzun vadeli ve sürdürülebilir bir şirket yaratabilmek için zamanın ruhunu, insanların beklentilerini anlamaya ve karşılamaya çalışarak hizmet üretiyoruz.

Temel değerimiz olan; “Zorlaştırmayacağız, kolaylaştıracağız” ilkesine daima sadık kaldık. Bu yüzden süreç ve uygulamalarımızı sürekli sorguluyor ve geliştiriyoruz. Daha iyisini yapma kararlılığımızın bizi geleceğe taşıyacağına inanıyoruz.

Birlik, beraberlik ve uyum içerisinde; doğru işleri, doğru zamanda ve doğru yapabilme kabiliyetini geliştiren şirketlerin etkin ve başarılı olacaklarına inanıyoruz.

Bugün doğru adımları atar ve işimizi hakkını vererek yaparsak, sadece müşterilerimize, çalışanlarımıza, paydaşlarımıza değil, Mersin’imize, Türkiye’mize de katkı ve değer yaratmış oluruz.

“KENDİMİZE ÖZGÜ BİR ŞİRKET KÜLTÜRÜ HEDEFLİYORUZ”

Firma olarak mevcut yatırımlarınız ve gelecek hedeflerinizden bahseder misiniz?

Mevcut tesislerimizi güncel ihtiyaçlara göre iyileştirirken, çevreci teknolojileri de bünyemize kazandırıyoruz. İlk etapta Toyota Mersin plazamıza GES (Güneş Enerji Sistemi) kurduk. Devamında tüm tesislerimizi bu standarda taşımak istiyoruz.

Ayrıca Fiat Tarsus plazamızı güncel konsept kapsamında tepeden tırnağa yeniliyoruz. Kısa süre içerisinde tamamlayacağız.

Geleceğe ulaşabilmek ve sürdürülebilirliğimizi sağlamak için yatırımlarımızı, nitelikli insan yetiştirmek ve dijital teknolojimizi geliştirmek üstüne yapıyoruz.

Otomotiv sektöründe nitelikli insan ihtiyacı had safhada. Özellikle teknik birimler için eleman bulunurluğunda sorun yaşanıyor. Geleneksel çıraklık-kalfalık-ustalık sistemi oldukça zayıflamış durumda. Bu sorunu aşmak için Teknik okullarla yaptığımız işbirlikleri sayesinde gençlere işbaşı eğitimi verirken, gelecekte ihtiyacımız olan personeli de kendi şirket kültürümüz içinde yetiştiriyoruz. Satış ve idari birimler için de aynı mantıkla hareket ediyoruz.

Uzun yıllardır kendi yazılımlarımıza yatırım yaparken, dijitalleşmenin önem kazanmasıyla, bu alandaki faaliyetlerimizi yönetebilmek için uzmanlar istihdam etmeye başladık. Mevcut sabit tesislerle sınırlı kalmayıp, dijital platformlarda da tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara ulaşmak için yeni uygulamaları devreye alıyoruz. Bu alanda fark yaratmak ve sektör öncüsü olmak istiyoruz.

Nitekim bu konularda yaptığımız işler ve geliştirdiğimiz projelerle uluslararası düzeyde başarılar elde etmeye başladık ve bunu daha ileri aşamalara taşıyacağız.

“DEĞİŞİMİ KUCAKLAMAYA HAZIRLANIYORUZ”

Otomotiv sektörünüzün geleceğini ve şirketinizin bu gelecekteki yerini nasıl görüyorsunuz?

Değişimin en hızlı yaşandığı sektörlerin başında otomotiv geliyor. Özellikle karbon emisyonlarını dikkate alan ürünlere yönelim ve teknoloji çok hızlı gelişiyor. Tüm dünyada Hibrit ve Elektrikli araçların pazar payı, hızla artmaya devam ediyor.

Bunun yanında Mobilite kavramı da artık sektörümüzün temel yapı taşlarından birisi haline geldi. Teknoloji geliştikçe insanların yaşam tarzları da değişiyor. Satın alınan ürün ve hizmetlerin hayatı kolaylaştıracak çözümler içermesi bekleniyor. Otomotiv üreticileri de, güvenli ve otonom hareket özgürlüğü beklentisini karşılamak için mobilite yatırımlarını artırıyor.

Temsil ettiğimiz markaların bu alanlardaki girişim ve gelişimleri, bizi gelecek açısından umutlandırıyor.

Bunun yanında alışılmış satış hizmetleri de hızla dijitalleşme eğiliminde. Satış sonrası hizmetler, geleneksel konumunu uzun vadede de sürdürme eğiliminde. Biz Boranlar Otomotiv olarak, tüm birimlerimizle bu değişimi kucaklamaya hazırız. Ülkemize, markalarımıza ve kendimize duyduğumuz güven sayesinde, gelecekte de sektörümüzün önemli bir oyuncusu olmayı hedefliyoruz.

“YAŞADIĞIMIZ ÇEVREYE DUYARSIZ OLAMAYIZ”

Sosyal sorumluluk projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

51 yıllık bir şirket olmanın getirdiği olgunlukla, elbette yöremizdeki sorun ve ihtiyaçlara duyarsız kalmamız söz konusu olamaz. Kuruluşumuzdan bu yana, özellikle eğitim ve sağlık alanında birçok gelişim ve destek projesinin içerisinde etkin olarak yer aldık. Bunları sıralamak röportaj sınırlarını aşacaktır. Ayrıca bu tür çalışmaların sessizce yapılmasının daha doğru olduğunu düşünüyoruz.

“HİÇ BİR EMEK KARŞILIKSIZ KALMAZ”

Türkiye’nin En iyi Toyota Bayisi (Ichiban) ve Dijitalleşme kategorisinde Avrupa’nın En İyisi (Going Beyond) ödülüne layık görüldünüz. Bu ödüllerin içeriği nedir? Başarınızın sırrı nedir?

51 yıllık geçmişiz boyunca, ulusal alanda birçok farklı konuda başarı ödülleri almıştık. Ancak bu kez, çabalarımızın Avrupa çapında değerlendirilmesi ve ödüllendirilmesinden büyük gurur duyduk. Bu yıl Toyota Avrupa tarafından iki konuda ödüllendirildik.

ICHIBAN

EN İYİ BAYİ ÖDÜLÜ

Ödüllere adını veren ve Japonca ‘Birinci’ anlamına gelen “Ichiban”, Toyota’nın müşteri memnuniyeti sloganı olan ve “Önce Müşteri” anlamına gelen Japonca “Okyakusama Ichiban” cümlesinden alınmış.

En başarılı bayiler, sadece satış performansı ve müşteri deneyimi üzerinden değil, aynı zamanda bunun da ötesine geçerek farklı kriterlerde başarı göstererek bu ödülü kazanıyorlar. Kriterler arasında sürdürülebilirlik, mobilite hizmetleri ve topluma katkı gibi başlıklar da dikkate alınıyor.

Avrupa Toyota Bayi ağından 2 bin 500’ün üzerinde katılımcının yarıştığı ödüllerde, yetkili satıcılar “Şehrin En İyi Bayisi” olma hedefiyle farklı yaklaşımlar sergileyerek öne çıkmaya çalışıyorlar. Her ülke, kendi içindeki en iyi bayiyi seçiyor. Sadece 47 bayi “Ichiban” ölülünü alıyor. Toyota Plaza Boranlar olarak, Türkiye’nin En İyi Bayisi seçilerek bu ödüle hak kazandık.

Ichiban ödülleri organizasyonu, G7 zirvesinin de düzenlendiği Alman Alpleri’ndeki özel bir kale olan Schloss Elmau’da düzenlendi. Ödülümüzü, Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Matt Harrison’ın elinden aldık.

Ödülün ötesinde; Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Matt Harrison’un takdiri bizim için çok değerli oldu.

“Sizler, en iyinin de iyisisiniz! Müşteri beklentilerini aşma, unutulmaz bir müşteri deneyimi yaşatma ve değişen pazar koşullarına işinizi hızla adapte etme konusunda rol model oldunuz.”

Bu şekilde takdir edilmek, Boranlar Otomotiv ailesine büyük sorumluluk yüklediği gibi gelecekte atacağımız adımlar için bize güç de verdi.

GOING BEYOND ÖDÜLÜ

Avrupa çapında seçilen En İyi 47 bayiden sadece altısının, altı ayrı kategoride ortaya koyduğu başarılı proje çalışmaları, “Going Beyond Ödülü” ile onurlandırılıyor. Zamanın ötesinde şeklinde Türkçeleştirebileceğimiz bu ödüller En İyilerin, En İyisi ödülü olarak da ifade ediliyor.

Going Beyond Ödülü; müşteri deneyimi, dijitalleşme, çalışan deneyimi, sosyal ve çevresel duyarlılık, operasyonel etkinlik ve kullanılmış araç (ikinci el) kategorilerinde veriliyor. Ne mutlu ki, Dijitalleşme kategorisinde geliştirdiğimiz projemizle, bu ödüle de layık görüldük.

Bu ödülümüzü de, Toyota Avrupa Satış ve Pazarlama Başkanı Didier Gambart’ın elinden aldık. Ödül töreninin ardından Dijitalleşme projemiz hakkında Didier Gambart ile yaklaşık 45 dakikalık karşılıklı bir görüşme yaptık. Bu görüşmede, projemizin içeriği ile ilgili detaylı soruları yanıtladığımız gibi gelecekte yapabileceklerimiz hakkında da çok değerli ipuçları elde ettik.

“İchiban” ödülünün üstüne “Going Beyond” ödülünü de almamız, başarılarımızın tesadüf olmadığının önemli bir göstergesidir diye düşünüyoruz. Bu sonuçların elde edilebilmesinin anahtarlarını, röportajımızın önceki kısımlarında bulabilirsiniz.

“BİLEREK, ÖĞRENEREK, SEVEREK YAPILAN DOĞRU İŞLER BAŞARIYI GETİRİR”

Genç girişimcilere önerileriniz nedir?

‘’Güvenilir olmak zenginliktir, güvenilir olmak kazanç yollarını açar…’’ felsefesine sadık kaldıkları ve kendi yeteneklerine uygun ve sevdikleri işi yaptıkları zaman, başarı kaçınılmaz olacaktır.

Aileden gelen mesleklerini devam ettiren ve üzerine zamanın ruhuna uygun çözümler ekleyen genç nesillerin, sürekli başarılı olduklarını gözlemliyoruz. Yani; atadan gelen ve ailenin geçimini yıllarca temin ettikleri gelir kaynaklarına önce sahip çıkmalarını sonra da üzerine sabırla kendi emek ve yüreklerini koymalarını tavsiye ederim…

Kim daha çok biliyor,

Kim daha çok düşünüyor,

Kim daha çok ileriyi görüyorsa,

O kazanır.

Ama şans da lazım.

İşte hayat budur…

Kurtuluşumuzun ve kuruluşumuzun mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok değerli bir deyişi ile sözlerimi tamamlamak istiyorum:

“Çalışmadan, öğrenmeden, üretmeden rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”

Okumaya Devam Et
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aktualite

GÜLTAK: “ENGELLEMELERE RAĞMEN HALKIMIZA HİZMET VERECEĞİZ”

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Belediye başkanı olarak beni çalıştırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Fakat özellikle mecliste karşılaştığımız engellemelere rağmen Akdeniz’e ve halkımıza hizmet vermeye, ilçemizi değiştirirken, vatandaşlarımızın refah ve mutluluğunu da yükseltmeye devam edeceğiz. Çünkü yatmak için değil, çalışmak ve hizmet üretmek için göreve geldik” dedi.

Published

on

Mahalle ve esnaf buluşmalarını sürdüren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, son olarak Turgut Reis Mahallesini ziyaret etti. Mahalleye yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlatan Gültak, mahalle sakinlerinin de taleplerini dinledi. Başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile birim müdürlerinin de katıldığı ziyarette söz alan Turgut Reis Mahallesi Muhtarı Ahmet Eldeniz, birkaç gün önce açılışı gerçekleştirilen mahalle kültür ve sanat evi için Başkan Gültak’a teşekkür etti.

“KÜLTÜR SANAT EVİMİZ TURGUT REİS’E ÇOK YAKIŞTI”

Akdeniz’in limanı, serbest bölgesi, ticari ve ekonomik değerleriyle Mersin’in en önemli ilçesi olduğunu belirten Gültak, “Böyle bir ilçede yaşamak güzel olduğu kadar, böyle bir ilçeyi vatandaşlarımızla birlikte yönetmek, değiştirip güzelleştirmek ayrıca gurur verici” ifadelerini kullandı. Turgut Reis Mahallesinin yıllarca ötelendiğini ve el değmediğini vurgulayan Gültak, “Tabi uygun yer bulmak ve düzenlemek de kolay değil. Ama ne yaptık ettik, güzel bir mekan bulduk. Muhtarımız da destek oldu. Güzel bir kültür ve sanat evine çevirdik. Kadınlar, gençler ve çocuklarımız için ideal bir mekan oldu. Merkezin arka bahçesine şimdi bir sundurma da yapacağız. Yaz, kış kullanılabilecek gölgelik bir alan kazandıracağız. Bahçeye bir oyun parkı da kurulacak. Böylelikle anneler kültür evinde hem dikiş, nakış, takı tasarım becerileri kazanacak, okuma-yazma öğrenecek veya spor yapabilecek, hem de çocuklarıyla oyunlar oynayabilecek. Belki biraz geç kalındı ama bu merkezimiz Turgut Reis’e, kadınlara ve gençlerimize çok yakıştı” diye konuştu.

12’İNCİ KÜLTÜR VE SANAT EVİ HUZURKENT’TE

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Akdeniz’e 12’inci kültür ve sanat evini Huzurkent bölgesine açacaklarını da kaydetti, tadilat, alt ve üstyapı çalışmalarının çok yakın süre içinde biteceğini ifade etti. Gültak, “Burada bulunan 2 binamızdan biri kadınlar için mesleki beceri eğitimi aldıkları kültür sanat evi, diğeri çocuklarımız için kreş hizmeti verecek. Bu merkezlerimiz sayesinde, yıllardır eve kapanıp sıkılan kadınlar ve çocuklarımız artık rahat bir nefes alabiliyor” şeklinde konuştu. Başkan Gültak, belediye binası yanında bulunan Kadın Emeği Diyarının, kültür sanat evlerinde üretim yapan kadınların hizmetinde olduğunu söyledi, ürettiklerini satmak isteyen kadınları davet etti.

  ETÜT MERKEZİNDEN YENİ DÖNEMDE BİN ÖĞRENCİ FAYDALANACAK

Başkan Gültak, belediyenin ücretsiz sunduğu eğitim desteği sayesinde, geçen yıl Amasya Tıp Fakültesini kazanan İclal Kurt ile bu yılki YKS sayısalda 543 puanla Türkiye 496’ncısı ve Akdeniz birincisi olan 75. Yıl Fen Lisesi öğrencisi Deniz Barçatayın örneklerini verdi, öğrencileri online eğitim akademisi ve üniversite hazırlık kursu veren etüt merkezinden faydalanmaları çağrısı yaptı. “Daha önce Akdeniz Belediyesinin, özellikle çocuklarımızın geleceğine yönelik böyle önemli hizmetleri yoktu” diyen Gültak, metropol gökdelen binasında bulunan etüt merkezinden geçen dönem 400 öğrencinin faydalandığını, yeni dönemde bu sayıyı bine çıkaracaklarını anlattı.

“ONKOBÜS HİZMETİ VEREN BAŞKA BELEDİYE YOK”

Akdeniz Belediyesinin, kanser tedavisi gören, kemotarapi alan hastalara sağladığı ücretsiz onkobüs hizmetine de değinen Gültak, “Tedavi gören hasta vatandaşımızı ve refakatçisini evinden servisle alıyor, Tıp Fakültesi veya Şehir Hastanesine ulaştırıyoruz. Tedavisinden sonra hastayı tekrar alıp evine bırakıyoruz. Mersin’de, vatandaşlara bu hizmeti sunan başka bir belediye yok” dedi.

  YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ DEVAM EDECEK

Yılmaz Güney Gençlik Merkezi yenileme projesinde sona yaklaştıklarını belirten Gültak, Barış Mahallesi yerinde kentsel dönüşüm projesinin de hızla sürdüğünü ve 6’ncı katların yükseldiğini söyledi. Gültak, “Seneye inşallah Barış Mahallemizde yükselen güvenli ve modern konutları hak sahiplerine teslim edeceğiz. 415 konut, 50’nin üzerinde dükkan, cami, 800 metrelik bir kültür merkezi, sosyal tesisler. Bittiğinde göreceksiniz, harika yerler olacak. Şimdi hedefimizde Bahçe ve Turgut Reis mahallerimiz var. Bu 2 mahallenin projeleri şu an bitti. Yeni dönemde seçilip tekrar göreve gelmemiz halinde, Çay ve Barış’ın ardından Bahçe, Turgut Reis, Çilek ve 5-6 mahallemizde daha yerinde kentsel dönüşüm projesini başlatacağız. Çünkü hep vurguladığım üzere, Akdeniz ve Mersin’in kurtuluşu ancak kentsel dönüşüm projeleri ile mümkün olabilecektir” diye konuştu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN KORKMAMAK LAZIM”

Başkan Gültak, Akdeniz ilçesinde yer alan bir mahallede, uzmanlar ve yetkililerce yapılan inceleme ve testler sonucu yıkılma riski taşıdığı tespit edilerek valilik emriyle geçen hafta boşaltılan bir apartman örneğini verdi, kentsel dönüşümün aciliyetine bir kez daha dikkat çekti. Binada yaşayanların otellere yerleştirildiğini de kaydeden Başkan Gültak, Mersin’de ömrünü tamamlamış yüzlerce yapı olduğuna değindiği açıklamasında, Çay ve Barış mahallelerinde vatandaşların projeye büyük ilgi gösterdiğini anlattı, “Kentsel dönüşümden korkmamak gerekir” ifadelerini kullandı.

“BİZLER ÇALIŞMAK İÇİN GELDİK, YATMAK İÇİN DEĞİL”

Akdeniz’de barışı, kardeşliği, eşitliği, güven ve toplumsal huzuru yeniden tesis ettiklerini vurgulayan Gültak, ilçe sakini vatandaşların refah seviyesini daha da arttırmak için mücadele ettiklerini söyledi. Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Akdeniz’de son dönemde en büyük sıkıntımız asfalt. Meclisimizden borçlanma yetkisini aldık. Arkadaşlarımız şu an çalışıyor. Bir ay sonra para elimize geçer diye düşünüyorum. Hızlı bir şekilde asfalt işine girişeceğiz. Fakat vatandaşlarımız da mecliste görüyor, bizim çalışmamamız için her şeyi yapıyorlar. Biz Büyükşehir Belediyesine borçlanma yetkisi veriyoruz, onlar vermiyor. Eğitimle ilgili bir tahsis yapalım diyoruz, ‘yapamazsın’ diyorlar. Belediye başkanı olarak beni çalıştırmamak için, vatandaşa hizmet verememem için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu bir şikayet değil. Ben yine de hizmet veriyorum. Fakat bu kez zaman geçiyor, enerjimizi de gereksiz konulara harcamak zorunda kalıyoruz. Halbuki meclisin görevi, halkın lehine olan her şeye yardımcı olmaktır. Bu tür sıkıntılar yaşıyoruz ancak çözüyoruz. Akdeniz’in değişim ve dönüşümü, Akdeniz halkının da refahı, huzuru ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz. Akdeniz halkı her şeyin en güzeline layıktır. Haftanın 4 günü halkımızın içindeyiz. Çünkü bizler çalışmak için geldik, yatmak için değil.”

Okumaya Devam Et

Aktualite

BEYAZ İNCİRİN FİYATI BİR HAFTADA 24 LİRADAN 10 LİRAYA DÜŞTÜ

Mersin’in Mut ilçesinde bir hafta önce 24 liradan satılan beyaz incirin kilosu 10 liraya düştü.

Published

on

Mut Ziraat Odası Başkanı Hıdır Kar, son bir hafta içinde incirin kilosunun 10 liraya kadar düşmesinin üreticiyi hayal kırıklığına uğrattığını belirterek, fındık gibi ürünlere getirilen taban fiyat uygulamasının kayısı, zeytin ve incir gibi meyvelere de getirilmesini istediklerini söyledi. Kar, “İncirin kilosu 24 liradan satılıyordu, 1 hafta sonra 10 liraya kadar düştü. Bu fiyatın aniden düşüşü neden kaynaklanıyor bilmiyoruz. Üreticilerimiz zor durumda. Bu market zincirleriyle üreticilerin arasındaki makası daraltmamız lazım” dedi.

Fiyatlara sessiz kalan üreticiler, artık inciri yaşken satmak yerine kurutarak kilosunu 100 ila 120 lira arasında satmayı düşündüklerini söylediler.

Tüccarlar ise fiyat düşüşünün kendilerinden kaynaklanmadığını, Ankara halinde komisyoncuların fiyat düşüşü yaptıklarını ifade ettiler.

Okumaya Devam Et

Aktualite

DANA SUCUĞUNDAN TAVUK ETİ ÇIKTI

Mersin’in Tarsus ilçesinde yapılan gıda denetiminde etiketsiz dana eti olarak satışa sunulan 10 kilogram sucuğun içerisinde tavuk eti olduğu ortaya çıktı.

Published

on

Tarsus Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, gıda üretimi ve satışına yönelik yaptıkları denetimde Ergenekon Mahallesi’nde etiketsiz olarak satılan dana etinden sucuklara el koydu. Serolojik analiz incelemesi sonucunda dana eti olarak piyasaya sunulan sucuğun tavuk eti içerdiği ortaya çıktı. Bu ürünlerin satışıyla alakalı gerekli incelemeyi yapan ekipler, vatandaşa da gerekli bilgilendirmeyi yaptı. Yetkililer, ilçede denetimlerin aralıksız süreceğini bildirdi.

Okumaya Devam Et

Trendler