Connect with us

Instagram

“MAKYAJDA ÇALIŞMA TARZIMIZ TAMAMEN KİŞİYE ÖZEL BİR ÇALIŞMA”

‘Doğal güzellik’ vizyonu ile yaptığı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Hatice Nur Make-Up Studio markasının kurucusu Hatice Nur, makyaj sanatının sırlarını MERSİ okurlarına anlattı…

Published

on

Makyaj konusunda aldığı eğitimlerle kendisini sürekli geliştiren, her zaman kişinin ten rengine ve yüz yapısına en uygun tarzı arayan Hatice Nur, işini büyük bir aşkla yapan bir Make-Up sanatçısı. Kadınları daha genç ve doğal göstermek adına en doğru yöntemleri kullanarak, çarpıcı güzelliği onlara sunan Hatice Nur, Ukraynalı makyaj sanatçısı Anna Maksymen’den aldığı eğitimlerle donanımlı ve eğitimli bir Make-Up artist olmanın detaylarını, iyi bir makyajın sırrını ve kadınları makyajla gençleştirmeyi nasıl başardığını Mersi okurları için konuştuk.

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Sektöre 16 yıl önce Konya da başladım. Ardından evliliğim ile birlikte 6 yıl önce Mersin’e yerleştim ve 6 yıldır da Mersin’de aralıksız olarak çalışmaya devam etmekteyim. Şu an ise bu sektörde 16 yıl boyunca edindiğim bütün tecrübelerim ile yarattığımız Hatice Nur Make-Up Studio markamızla, Mersin’in güzel kadınlarına yeni yerimizde hizmet sunmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Makyaj sanatçısı olmaya nasıl karar verdiniz?

Sektörde başladığım ilk andan itibaren makyaj sanatına olan özel ilgimi keşfetmem ile bu alanda devam etmem gerektiğine karar verdim.

Bu sanatın inceliklerine ve detaylarına daha fazla hâkim olmam gerektiğini düşünerek 2012 yılında Ukraynalı makyaj sanatçısı Anna Maksymen ile eğitim ve gelişim serüvenim başladı. Akabinde profesyonel makyaj hayatım başlayarak bugün dahi yeni trendleri takip edebilmek adına mesleki gelişimim devam etmektedir. Makyaj sanatı hiç durmayan bir yenilenme dinamiğine ve değişken trendlere sahip olduğu için biz makyaj sanatçılarının bu dinamiğe ayak uydurmamız ve trendleri yakalamamız gerekiyor.

Hatice hanım, sizi makyaj konusundaki uzmanlığınız ile tanıdık. Salonunuzda ki bunun yanı sıra birçok güzellik ve bakım uygulamasını da gerçekleştiriyorsunuz bu uygulamalardan da bahsedebilir misiniz?

Hatice Nur Make-up Studio olarak servis verdiğimiz işlemlerden yoğun talep görenler; profesyonel makyaj, microblading kaş tasarımı, ipek kirpik, kaş dizaynı, kirpik botoksu, kaş laminasyonu ve manikür-pedikür işlemlerimizdir.

Bu arada güzel gelinlerimizi de atlamayalım. Gelinlerimizi bu özel günlerinde saç tasarım ve profesyonel makyaj alanlarında da yalnız bırakmıyoruz. Özel saç tasarım ekibimiz ve ben, gelinlerimizin bu mutlu günlerini sorunsuz ve keyifle geçirmeleri için elimizden geleni büyük bir zevkle yapıyoruz.

Yaptığınız uygulamalarda sizi farklı kılan özellikler nelerdir?

Makyajda çalışma tarzımız tamamen kişiye özel bir çalışma. Kişiye özelden kast ettiğimiz herkesin yüz hatları birbirinden farklı, ten pigmentleri, ten dokuları birbirinden farklı ve en önemlisi ifadeleri ve istekleri farklı.

Çalışmaya başlamadan önce yapılması gereken en önemli aşama öncelikle kişinin beklentisini anlayabilmek bununla birlikte istediği tarzın kendi ten ve yüz hatlarıyla uyum oranını doğru analiz ederek danışanı doğru yönlendirebilmek. Sonrasında mutluluk kaçınılmaz 🙂

En sık yapılan makyaj hataları nelerdir?

Günümüzde meslektaşlarımızın yaptıkları en büyük hata danışanlarının istek ve beklentilerini anlayamadan direkt kafalarında ki hazır olan çalışmayı her yüzde aynı şekilde uygulamaya çalışmaları.

Bunun yanında uygulama anlamındaki eksiklikler ten makyajında çok fazla koyu fondöten kullanılması, abartılı highlighter kullanımı ve ruj kalemi ile ruj renklerinin uyumsuz kullanımı.

Aslına bakarsanız makyajdaki olumsuz durum, ifadelerimizin öncüsü ve belirleyicisi olan kaşlarımız içinde geçerli. Maalesef artık karşılaştığımız insanlarda neredeyse bütün kaşlar aynı gibi olmaya başladı. Dolayısıyla herkesin ifadeleri birbirinin aynısı gibi, oysaki bakışlarımıza anlam katan en büyük belirleyici olan kaşlarımızın da kendi ifademize uyumlu, natürel bir microblading çalışmasıyla kişinin beklentisini de temel alacak şekilde doğal çalışılması ve kendimizi yansıtması gerekiyor.

Düğün makyajı konusundaki önerileriniz neler?

Yüz hatlarının daha ön plana çıkaran, ancak bambaşka biri gibi olmadan, kendilerini yansıtacak en doğal ve en güzel hali olmalı. 2022 gelin makyaj trendlerimizde natürel makyajlar hâkim. Şeftali tonları, bakır tonları, pastel tonları olmak üzere doğal geçişlerle bütünleştirmeyi tavsiye ediyoruz.

Tabi ki en önemlisi makyaj öncesi cilt hazırlığı çok önemli. Gelin makyajı öncesi mutlaka peeling yapılması, cilt tipine uygun nemlendirici ve primer kullanılmalıdır. Elbette gelin adaylarının bu süreçte bol bol su tüketmeleri çok önemlidir. Cilt ne kadar temiz olursa makyajımız da bir o kadar sağlıklı ocaktır.

Okumaya Devam Et
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aktualite

GÜLTAK: “ENGELLEMELERE RAĞMEN HALKIMIZA HİZMET VERECEĞİZ”

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Belediye başkanı olarak beni çalıştırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Fakat özellikle mecliste karşılaştığımız engellemelere rağmen Akdeniz’e ve halkımıza hizmet vermeye, ilçemizi değiştirirken, vatandaşlarımızın refah ve mutluluğunu da yükseltmeye devam edeceğiz. Çünkü yatmak için değil, çalışmak ve hizmet üretmek için göreve geldik” dedi.

Published

on

Mahalle ve esnaf buluşmalarını sürdüren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, son olarak Turgut Reis Mahallesini ziyaret etti. Mahalleye yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlatan Gültak, mahalle sakinlerinin de taleplerini dinledi. Başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile birim müdürlerinin de katıldığı ziyarette söz alan Turgut Reis Mahallesi Muhtarı Ahmet Eldeniz, birkaç gün önce açılışı gerçekleştirilen mahalle kültür ve sanat evi için Başkan Gültak’a teşekkür etti.

“KÜLTÜR SANAT EVİMİZ TURGUT REİS’E ÇOK YAKIŞTI”

Akdeniz’in limanı, serbest bölgesi, ticari ve ekonomik değerleriyle Mersin’in en önemli ilçesi olduğunu belirten Gültak, “Böyle bir ilçede yaşamak güzel olduğu kadar, böyle bir ilçeyi vatandaşlarımızla birlikte yönetmek, değiştirip güzelleştirmek ayrıca gurur verici” ifadelerini kullandı. Turgut Reis Mahallesinin yıllarca ötelendiğini ve el değmediğini vurgulayan Gültak, “Tabi uygun yer bulmak ve düzenlemek de kolay değil. Ama ne yaptık ettik, güzel bir mekan bulduk. Muhtarımız da destek oldu. Güzel bir kültür ve sanat evine çevirdik. Kadınlar, gençler ve çocuklarımız için ideal bir mekan oldu. Merkezin arka bahçesine şimdi bir sundurma da yapacağız. Yaz, kış kullanılabilecek gölgelik bir alan kazandıracağız. Bahçeye bir oyun parkı da kurulacak. Böylelikle anneler kültür evinde hem dikiş, nakış, takı tasarım becerileri kazanacak, okuma-yazma öğrenecek veya spor yapabilecek, hem de çocuklarıyla oyunlar oynayabilecek. Belki biraz geç kalındı ama bu merkezimiz Turgut Reis’e, kadınlara ve gençlerimize çok yakıştı” diye konuştu.

12’İNCİ KÜLTÜR VE SANAT EVİ HUZURKENT’TE

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Akdeniz’e 12’inci kültür ve sanat evini Huzurkent bölgesine açacaklarını da kaydetti, tadilat, alt ve üstyapı çalışmalarının çok yakın süre içinde biteceğini ifade etti. Gültak, “Burada bulunan 2 binamızdan biri kadınlar için mesleki beceri eğitimi aldıkları kültür sanat evi, diğeri çocuklarımız için kreş hizmeti verecek. Bu merkezlerimiz sayesinde, yıllardır eve kapanıp sıkılan kadınlar ve çocuklarımız artık rahat bir nefes alabiliyor” şeklinde konuştu. Başkan Gültak, belediye binası yanında bulunan Kadın Emeği Diyarının, kültür sanat evlerinde üretim yapan kadınların hizmetinde olduğunu söyledi, ürettiklerini satmak isteyen kadınları davet etti.

  ETÜT MERKEZİNDEN YENİ DÖNEMDE BİN ÖĞRENCİ FAYDALANACAK

Başkan Gültak, belediyenin ücretsiz sunduğu eğitim desteği sayesinde, geçen yıl Amasya Tıp Fakültesini kazanan İclal Kurt ile bu yılki YKS sayısalda 543 puanla Türkiye 496’ncısı ve Akdeniz birincisi olan 75. Yıl Fen Lisesi öğrencisi Deniz Barçatayın örneklerini verdi, öğrencileri online eğitim akademisi ve üniversite hazırlık kursu veren etüt merkezinden faydalanmaları çağrısı yaptı. “Daha önce Akdeniz Belediyesinin, özellikle çocuklarımızın geleceğine yönelik böyle önemli hizmetleri yoktu” diyen Gültak, metropol gökdelen binasında bulunan etüt merkezinden geçen dönem 400 öğrencinin faydalandığını, yeni dönemde bu sayıyı bine çıkaracaklarını anlattı.

“ONKOBÜS HİZMETİ VEREN BAŞKA BELEDİYE YOK”

Akdeniz Belediyesinin, kanser tedavisi gören, kemotarapi alan hastalara sağladığı ücretsiz onkobüs hizmetine de değinen Gültak, “Tedavi gören hasta vatandaşımızı ve refakatçisini evinden servisle alıyor, Tıp Fakültesi veya Şehir Hastanesine ulaştırıyoruz. Tedavisinden sonra hastayı tekrar alıp evine bırakıyoruz. Mersin’de, vatandaşlara bu hizmeti sunan başka bir belediye yok” dedi.

  YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ DEVAM EDECEK

Yılmaz Güney Gençlik Merkezi yenileme projesinde sona yaklaştıklarını belirten Gültak, Barış Mahallesi yerinde kentsel dönüşüm projesinin de hızla sürdüğünü ve 6’ncı katların yükseldiğini söyledi. Gültak, “Seneye inşallah Barış Mahallemizde yükselen güvenli ve modern konutları hak sahiplerine teslim edeceğiz. 415 konut, 50’nin üzerinde dükkan, cami, 800 metrelik bir kültür merkezi, sosyal tesisler. Bittiğinde göreceksiniz, harika yerler olacak. Şimdi hedefimizde Bahçe ve Turgut Reis mahallerimiz var. Bu 2 mahallenin projeleri şu an bitti. Yeni dönemde seçilip tekrar göreve gelmemiz halinde, Çay ve Barış’ın ardından Bahçe, Turgut Reis, Çilek ve 5-6 mahallemizde daha yerinde kentsel dönüşüm projesini başlatacağız. Çünkü hep vurguladığım üzere, Akdeniz ve Mersin’in kurtuluşu ancak kentsel dönüşüm projeleri ile mümkün olabilecektir” diye konuştu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN KORKMAMAK LAZIM”

Başkan Gültak, Akdeniz ilçesinde yer alan bir mahallede, uzmanlar ve yetkililerce yapılan inceleme ve testler sonucu yıkılma riski taşıdığı tespit edilerek valilik emriyle geçen hafta boşaltılan bir apartman örneğini verdi, kentsel dönüşümün aciliyetine bir kez daha dikkat çekti. Binada yaşayanların otellere yerleştirildiğini de kaydeden Başkan Gültak, Mersin’de ömrünü tamamlamış yüzlerce yapı olduğuna değindiği açıklamasında, Çay ve Barış mahallelerinde vatandaşların projeye büyük ilgi gösterdiğini anlattı, “Kentsel dönüşümden korkmamak gerekir” ifadelerini kullandı.

“BİZLER ÇALIŞMAK İÇİN GELDİK, YATMAK İÇİN DEĞİL”

Akdeniz’de barışı, kardeşliği, eşitliği, güven ve toplumsal huzuru yeniden tesis ettiklerini vurgulayan Gültak, ilçe sakini vatandaşların refah seviyesini daha da arttırmak için mücadele ettiklerini söyledi. Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Akdeniz’de son dönemde en büyük sıkıntımız asfalt. Meclisimizden borçlanma yetkisini aldık. Arkadaşlarımız şu an çalışıyor. Bir ay sonra para elimize geçer diye düşünüyorum. Hızlı bir şekilde asfalt işine girişeceğiz. Fakat vatandaşlarımız da mecliste görüyor, bizim çalışmamamız için her şeyi yapıyorlar. Biz Büyükşehir Belediyesine borçlanma yetkisi veriyoruz, onlar vermiyor. Eğitimle ilgili bir tahsis yapalım diyoruz, ‘yapamazsın’ diyorlar. Belediye başkanı olarak beni çalıştırmamak için, vatandaşa hizmet verememem için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu bir şikayet değil. Ben yine de hizmet veriyorum. Fakat bu kez zaman geçiyor, enerjimizi de gereksiz konulara harcamak zorunda kalıyoruz. Halbuki meclisin görevi, halkın lehine olan her şeye yardımcı olmaktır. Bu tür sıkıntılar yaşıyoruz ancak çözüyoruz. Akdeniz’in değişim ve dönüşümü, Akdeniz halkının da refahı, huzuru ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz. Akdeniz halkı her şeyin en güzeline layıktır. Haftanın 4 günü halkımızın içindeyiz. Çünkü bizler çalışmak için geldik, yatmak için değil.”

Okumaya Devam Et

Aktualite

BEYAZ İNCİRİN FİYATI BİR HAFTADA 24 LİRADAN 10 LİRAYA DÜŞTÜ

Mersin’in Mut ilçesinde bir hafta önce 24 liradan satılan beyaz incirin kilosu 10 liraya düştü.

Published

on

Mut Ziraat Odası Başkanı Hıdır Kar, son bir hafta içinde incirin kilosunun 10 liraya kadar düşmesinin üreticiyi hayal kırıklığına uğrattığını belirterek, fındık gibi ürünlere getirilen taban fiyat uygulamasının kayısı, zeytin ve incir gibi meyvelere de getirilmesini istediklerini söyledi. Kar, “İncirin kilosu 24 liradan satılıyordu, 1 hafta sonra 10 liraya kadar düştü. Bu fiyatın aniden düşüşü neden kaynaklanıyor bilmiyoruz. Üreticilerimiz zor durumda. Bu market zincirleriyle üreticilerin arasındaki makası daraltmamız lazım” dedi.

Fiyatlara sessiz kalan üreticiler, artık inciri yaşken satmak yerine kurutarak kilosunu 100 ila 120 lira arasında satmayı düşündüklerini söylediler.

Tüccarlar ise fiyat düşüşünün kendilerinden kaynaklanmadığını, Ankara halinde komisyoncuların fiyat düşüşü yaptıklarını ifade ettiler.

Okumaya Devam Et

Aktualite

DANA SUCUĞUNDAN TAVUK ETİ ÇIKTI

Mersin’in Tarsus ilçesinde yapılan gıda denetiminde etiketsiz dana eti olarak satışa sunulan 10 kilogram sucuğun içerisinde tavuk eti olduğu ortaya çıktı.

Published

on

Tarsus Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, gıda üretimi ve satışına yönelik yaptıkları denetimde Ergenekon Mahallesi’nde etiketsiz olarak satılan dana etinden sucuklara el koydu. Serolojik analiz incelemesi sonucunda dana eti olarak piyasaya sunulan sucuğun tavuk eti içerdiği ortaya çıktı. Bu ürünlerin satışıyla alakalı gerekli incelemeyi yapan ekipler, vatandaşa da gerekli bilgilendirmeyi yaptı. Yetkililer, ilçede denetimlerin aralıksız süreceğini bildirdi.

Okumaya Devam Et

Trendler