Connect with us

Alışveriş

PANTONE 2020-2021 SONBAHAR/KIŞ MODASI RENK TRENDLERİ

Moda haftalarında öne çıkan ve Pantone Renk Enstitüsü tarafından belirlenen 2020-2021 Sonbahar Kış Renk Trendlerini keşfedin

Published

on

PANTONE 2020-2021 SONBAHAR/KIŞ MODASI RENK TRENDLERİ

Moda haftalarında öne çıkan ve Pantone Renk Enstitüsü tarafından belirlenen 2020-2021 Sonbahar Kış Renk Trendlerini keşfedin

New York ve Londra moda haftalarından sonra Pantone, Sonbahar/Kış sezonu için trend tahminlerini yayınlamıştı fakat Paris ve Milano moda haftalarının da bitişiyle yeni sezonun renk trendleri kapsamlı bir şekilde netlik kazandı.

Moda şovlarında ve podyumlarda renk trendleri konusundaki en dikkat çeken şey ise renklerin odak noktasının “zamansızlık” oluşuydu. Etik yaşam ve sürdürülebilirliğin daha fazla önem kazandığı bu dönemde, yeni sezonun renk trendleri kesinlikle yıllarca şıklığını ve popülerliğini koruyacak parçalara yatırım yapmanızı sağlayacak.

Modaya yön veren moda devi markaların, dünyanın önde gelen moda haftalarında görücüye çıkardığı yeni koleksiyonlarında öne çıkan renkler ve Pantone Renk Enstitüsü tarafından belirlenen 2020/2021 Sonbahar-Kış Renk Trendlerini keşfe çıkın.

Mandalina Kırmızısı (Pantone 17-1562 Mandarin Red)

Sonbahar-Kış renk trendleri çoğunluk olarak sadeliği yansıtsa da Londra Moda Haftası’nın renk paletiyle yüksek enerjili Mandalina Kırmızısı canlı bir kontrast olarak trendler arasında yerini aldı. Pantone tarafından “kışkırtıcı” olarak tanımlanan bu sıcak ve dinamik kırmızı tonu, sahip olduğu güçlü turuncu alt tonları ile canlı ve vahşi bir çizgiye sahip.

Mandalina Kırmızısı rengindeki rugan deri trençkot ile Preen by Thornton Bregazzi tasarımı Sovyet Femme Fatale ajanı hissi uyandırıyor. Diğer yandan Mandalina kırmızısının kışkırtıcı karakterine Burberry ise canlı gölge efektli pantolon-blazer kombiniyle daha farklı bir ifade katıyor.

Samba (Pantone 19-1662 Samba)

Hem Londra Moda Haftası hem de New York Moda Haftası’nda öne çıkan renklerden bir diğeri Samba. Vahşi ve kışkırtıcı bir renk olarak karakterize edilen Mandalina Kırmızısının aksine Samba, daha olgun bir çizgiye sahip. Fakat kırmızının seksiliği Samba tonu ile karanlık ve derin bir havaya bürünerek şehvetli bir his uyandırıyor. Pantone’ye göre de Samba haz dolu ve şehvet uyandıran bir kırmızı olsa da diğer yandan olgun ve zarif bir duruşu temsil ediyor. Temsil ettiği bu karakterle Samba, 2020 renk trendleri arasında çok daha güçlü bir ifadeyi yansıtan bir renk olacak.

Ateş Tuğlası (Pantone 19-1337 Fired Brick)

Londra Moda Haftası’nda öne çıkan Yanık Kına rengine karşılık olarak New York Moda Haftası’nın rengi “Ateş Tuğlası”. Bir diğer derin kırmızı tonu olarak Ateş Tuğla, İngilizlerin Londra Moda Haftası’nda podyumlarda görücüye çıkardığı renkten daha nötr ve canlı bir alt tona sahip. Kırmızının ağır ve güçlü bir izlenim bırakan bu tonu, sezonun eşsiz tasarımlarıyla yaratılan siluetlere daha ciddi bir hava katarak, taşıyan kişide ağırbaşlı bir imaj yaratıyor. Pantone’un da “stile ciddiyet ekleme” olarak tanımladığı Ateş Tuğla sonbahar ruhuna büyüleyici bir dokunuş etkisi yaratan zamansız ve olgun bir renk.

Salvatore Ferragamo koleksiyonunda Ateş Tuğla renk deri materyallerin yoğun olarak kullanıldığı ceket, pantolon ve tulum gibi tasarımlar ön plana çıktı. Marques’Almeida ise koleksiyonunda bu rengi, şal ve dökümlü pantolonların dikkat çektiği rahat örgü tasarımlarla daha yumuşak bir kullanımla görücüye çıkardı.

Canlı Turuncu (Pantone 17-1349 Exuberance)

Londra Moda Haftası’nın yeni sezon renk paletinde öne çıkardığı bir diğer renk Canlı Turuncu ve tıpkı ismi gibi alt tonlarında kırmızının coşkunluğunu barındırıyor. Sonbaharın doğasıyla harika bir uyum yakalayan bu rengi Pantone “Canlı ve mutlu mesajı veren pozitif ve enerjik bir renk” olarak tanımlıyor. Aşırı parlak olmamakla birlikle biraz derinliğe sahip olan sıcak ve zengin bu turuncu tonu; toprak renkleri, kahverengi ve kırmızılarla da son derece uyumlu ve stil sahibi bir görünüm sunuyor.

Hannah Motler’in taşıdığı; üstü ekstra fırfırlı, etek boyu ise nispeten daha mütevazi ve 50’ler stilinde olan bir tasarımın yanı sıra Carolina Herrera koleksiyonunda turuncunun bu tonu hakimiyeti altında olan birden fazla elbise görücüye çıktı.

Parlak Amber (Pantone 16-1350 Amberglow)

Londra Moda Haftası’nın yeni sezon renk paletinde öne çıkardığı bir diğer renk Canlı Turuncu ve tıpkı ismi gibi alt tonlarında kırmızının coşkunluğunu barındırıyor. Sonbaharın doğasıyla harika bir uyum yakalayan bu rengi Pantone “Canlı ve mutlu mesajı veren pozitif ve enerjik bir renk” olarak tanımlıyor. Aşırı parlak olmamakla birlikle biraz derinliğe sahip olan sıcak ve zengin bu turuncu tonu; toprak renkleri, kahverengi ve kırmızılarla da son derece uyumlu ve stil sahibi bir görünüm sunuyor.

Hannah Motler’in taşıdığı; üstü ekstra fırfırlı, etek boyu ise nispeten daha mütevazi ve 50’ler stilinde olan bir tasarımın yanı sıra Carolina Herrera koleksiyonunda turuncunun bu tonu hakimiyeti altında olan birden fazla elbise görücüye çıktı.

Şeftali Nuga (Pantone 14-1220 Peach Nougat)

2020 Sonbahar sezonu için Pantone renk trendleri arasında yer alan soft ve kadınsı tonlardan biri Şeftali Nuga. Pantone bu rengin anaç ve korumacı bir etki yarattığını vurguluyor. Fakat soft ve tatlı bir renk olmasına rağmen aslında davetkar sıcaklığıyla olgun bir his yaratarak şıklıktan ödün vermiyor. Dolayısıyla Şeftali Nuga rengini soğuk ve sert havalarda tercih edebileceğiniz 2020/2021 Sonbahar-Kış renk trendlerinden biri olarak değerlendirebilirsiniz.

Şeftali Nuga rengini Bohem bir siluetle görücüye çıkaran Chloé’nin yanı sıra Alexander McQueen defilesinde kapitone ceketler de dahil olmak üzere sık sık bu renk tasarımlar dikkat çekti.

Bronz Pembe (Pantone 16-1511 Rose Tan)

New York podyumlarında sıkça göze çarpan bir diğer kadınsı renk Şeftali Nugaya çok benzeyen Bronz Pembe. Daha sıcak bir tondaki Şeftali Nuga gibi Bronz Pemde de sade ve olgunluğu yansıtan bir tona sahip. Pantone’a göre, abartısız ve mükemmel nötrlüğü sayesinde renk ılımlı ve sakin bir his yaratıyor.

Gucci defilesindeki kontrast yaratan siyah dantel dokunuşuna sahip volümlü eteği ile kat kat ve fırfırlı göz alıcı bir tülden yapılan Pembe Bronze elbise tam bir tasarım harikasıydı. Oscar de la Renta defilesinde de Bronz Pembe tasarımlar vardı fakat asıl dikkat çeken ön tarafı kısa bir balon etek, arkası ise uzun olan önü taşlarla bezenmiş çiçek tasarımına sahip bir elbise oldu.

Magenta Moru (Pantone 19-2428 Magenta Purple)

Pantone 2020 renk trendleri arasında tek mor tonu olarak yer alan ve hipnotik mücevher etkisine sahip olan Magenta Moru, son derece ilgi çekici ve büyüleyici bir renk olarak tanımlanıyor. Asil bir çekicilik hissi veren bu sıcak ve derin mor tonu aynı zamanda diğer yandan entrika ve biraz da tehlike hissi uyandırıyor. Muhteşem saten elbiselerde ve göz alıcı paltolarda kesinlikle tercih edilmesi gereken bir renk.

Richard Malone defilesinde tepeden tırnağa hoş bir ceket, kloş pantolon ve kırışık bir bluzdan oluşan tepeden tırnağa Magenta Moru renginde 70lerden esinlenilmiş bir kombinle dikkat çekti. Christian Cowan ise defile kapanışını parlak magenta moru renginde elbiselerle yaptı. Bu elbiselerin tasarımlarında kullanılan metalik kumaş ise 80ler hissi yarattı.

Klasik Mavi (Pantone 19-4052 Classic Blue)

2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında podyumların yükselen renk trendi maviler oldu; Klasik Mavi ise “2020 Pantone yılın rengi” olarak öne çıktı. Derin fakat canlı bir tona sahip olan Klasik Mavi son derece kullanışlı ve mavi tonların doğasındaki sakinliği dışa vururken, pek çok farklı hissiyatı da beraberinde getirebiliyor. Pantone Klasik Mavi’nin “engin ve sonsuz bir karanlık gökyüzünü” andırarak farklı hislere sürüklediğini söylüyor. Ayrıca Klasik Mavi, farklı kullanım alanlarıyla da çok yönlü bir renk.

Oscar de la Renta defilesinde, buruşuk balon eteği ve hafif bir asimetriye sahip olan kalp yakalı bir klasik mavi elbise dikkat çekti. Monse defilesinde ise bir modelin taşıdığı yün ceket, fular ve koyu mavi file çorap ile masmavi bir siluete sahip olan bütün bir sonbahar görünümü sergilendi.

Keskin Mavi (Pantone 18-4051 Strong Blue)

Mavinin daha canlı bir tonuna sahip olan Keskin Mavi, Klasik Mavi’den biraz daha parlak ve canlı bir çizgiye sahip, ayrıca Londra Moda Haftası’nda 2020 Sonbahar/Kış Pantone renklerinde öne çıkan ilk iki mavi renkten biriydi. Bu renk, mavilerden beklenen tipik sakinlik hissini yansıtmak yerine; son derece etkileyici ve dinamik bir havaya sahip oluşuyla maviler arasında özgüveni yansıtan tonu oldu. Ayrıca 2020-2021 renk trendleri arasında bulunan en parlak tona sahip oluşuyla tasarımcılar tarafından, Pantone’un “özgüven rengi” tanımlamasını ispatlar nitelikteki son derece eğlenceli ve yaratıcı tasarımlarda kullanıldı.

Roksanda defilesinde çok katmanlı ve fırfırlı bir elbise, Halpern defilesinde kurdele görünümlü ve geniş kollu kısa bir elbise ve Christophe Kane defilesinde ise kadife pileli bir elbise dikkat çekti.

Sadakat Mavisi (Pantone 19-4057 True Blue)

Londra Moda Haftası’nda ikinci olarak göze çarpan mavi tonu kesinlikle daha az yoğun ve biraz daha koyu bir siluete sahip olan Sadakat Mavisi. Son derece soğuk ve sakin bir tona sahip olan bu rengi Pantone güvenilir, sadık ve dürüst gibi kelimelerle; saygı ve güven uyandıran bir renk olarak tanımlıyor; dolayısıyla bu renk daha gösterişsiz sayılabilir. Bu yüzden daha profesyonel giysiler ve ofis kıyafetleri için son derece zekice bir seçim olacaktır.

Kenzo defilesinde mavinin tonlarıyla gölgelendirilmiş kaplan yüzü baskılı uzun, hafif şekilsiz dik yakalı bir elbise dahil olmak üzere, mavinin bu tonu Kenzo koleksiyonunda sıkça görüldü.

Pastel Mavisi (Pantone 14-4214 Powder Blue)

Daha soft görünümlere sahip olmak isteyenler için Pastel Mavisi 2020-2021 Sonbahar/Kış defilelerinde öne çıkan renkler arasında favori olmaya aday. Tıpkı diğer mavi tonlarında olduğu gibi sakinleştirici etkiye sahip olan bu ton, aynı zamanda biraz daha saf, masum ve genç bir his yaratıyor.

Deniz Yeşili (Pantone 18-5338 Ultramarine Green)

New York ve Londra moda haftalarında sıçrama yapan bu mavi eğilimli muhteşem yeşil tonu son derece klas ve çarpıcı bir renk. Pantone tarafından “kendine güveni ve dik duruşu” belirten bir hava yarattığı belirtilen Deniz Yeşili aynı zamanda oldukça sofistike ve cesur bir çizgiye sahip olan bir renk.

Ula Johnson tasarımındaki eski zamanlardan ilham alınan puf kollu ve fırfırlı bir peplum ile süslenen uzun kollu oldukça çarpıcı bir elbise romantik bir siluet yarattı. Dries Van Noten ve Anna Sui koleksiyonlarında ise 2020’nin trend desenlerine sahip eğlenceli tasarımlarla ortaya çıktı.

Asit Sarısı (Pantone 13-0648 Green Sheen)

Orijinal adında yeşil rengi taşımasına rağmen açıkça sarı renk skalasında yer alan Green Sheen, içinde barındırdığı yeşil alt tonla son derece dikkat çekici bir renge dönüşüyor. New York Moda Haftası’nın 2020 Pantone renkleri arasında şimdiye kadarki en çarpıcı renk olan Green Sheen, sahip olduğu yeşil alt tonuyla asidik bir sarıya dönüşerek çok daha dikkat çekici bir görünüm sunuyor. 2020 defilelerinde görücüye çıkan en canlı renk olarak Asit Sarısı, bu sezonun tüm toprak tonları ve mavileri karşısında öne çıkıyor.

Kereviz Rengi (Pantone 14-0647 Celery)

2020 renk trendleri arasında yer alan bir diğer sarı tonu Celery de biraz yeşilimsi ancak Green Sheen kadar yoğun bir yansımaya sahip değil. Green Sheen rengindeki asit eğilimli yansıma yerine Celery de tıpkı adını taşıdığı Kereviz gibi sebze, botanik ve tazeliği andıran bir yansımaya sahip ve ikisi birlikte düşünülürse kardeş renkler olarak değerlendirilebilirler. 2020 Sonbahar Pantone renkleri arasında “soft” kategorisinde yer alan Kereviz Rengi’nin kesinlikle çok fanı olacak.

Marc Jacobs moda şovu Celery rengi bir elbise ve ceket kombiniyle açıldı. Her ikisi de yumuşak yün gibi görünen bir materyalden yapılmıştı ve hem şık hem de sıcacık bir görünüm yaratmak için aynı materyalden uyumlu bir bandana bu kombine eşlik etti. Celery renkte, tüvit etek takımlar, uzun ceketler ve hatta tüvit sonbahar elbiseleriyle olabildiğince şık görünen ve Chanel defilesinde de açılışı yapan parçalar oldu.

Asker Yeşili (Pantone 19-0622 Military Olive)

Asker Yeşili, Pantone tarafından New York Moda Haftası’ndaki kilit nötr renklerden biri olarak kabul edildi ve Londra Moda Haftası defilelerinde de 2020’nin öne çıkan renkleri arasında yerini aldı. Yeşilin bu sıcak ve derin tonunu Pantone, “güçlü ve sağlam” hissiyle korkusuzluğu ve disiplini belirten bir ton olarak tanımladı.

Kumtaşı (Pantone 16-1328 Sandstone)

Bu sezonu tamamıyla temsil eden 2020 Sonbahar renk trendlerinden biri, ilk kez New York podyumlarında görülen “Kumtaşı”. Sıcak ve kumlu bu hoş renk, 2020-2021 Sonbahar-Kış renk trendlerine rahatlatıcı bir hafiflik katıyor. Tam olarak nötr bir renk olduğu söylenemez fakat kesinlikle tıpkı Wadi Rum kumları gibi sıcak ve zamansız bir toprak tonu. Hafif ve dingin bir renk olmasına rağmen aynı zamanda çok canlandırıcı ve rahatlatıcı bir etkiye sahip oluşu, Kumtaşını mevsimlik dış giyimde mükemmel bir renk seçeneği haline getiriyor. Kumtaşı sonbahar için hafif bir ton ancak kış aylarında çok etkileyici bir dokunuş yaratıyor.

Miu Miu defilesinde bu renk oldukça neşeli hissettiren, büyük kaplumbağa kabuğu efektli düğmeleri ve yuvarlak yakasıyla vintage hissi veren uzun örme bir cekette öne çıktı.

Sarı-Kahverengi Huş (Pantone 17-1225 Tawny Birch)

Hafif roze rengi alt tona sahip olan bu Huş tonu; odunsu bir hisle, fakat bambaşka bir kadınsı enerjiyle, neredeyse nötr bir renk. Pantone tarafından dayanıklı ve “rüstik bir doğayı çağrıştıran bir renk” olarak tanımlanan Huş, odunsuluk hissi veren ten rengi bir ton. Bu boz kahverengi tonu daha soğuk alt tonlara sahip fakat yine de çok çeşitli ve birbirinden farklı renklerle bir arada kullanılabilecek kadar nötr. Londra Moda Haftası’nda en çok görülen renklerden biri olarak Sarı-Kahverengi Huş tonu, sahip olduğu rahat ve sıcak hisle 2020 Sonbahar renk trendlerine büyük bir katkı sağlıyor. Ayrıca deri aksesuarlar ve örgü tasarımlarda da trend yakalayacaktır.

Jonathan Anderson da JW Anderson koleksiyonunda bu sıcak ve rahat hissi yansıtan örgü tasarımlara yer verdi. Rengin trençkotlar için ne kadar ideal olduğu ise Simone Rocha ve Erdem defilelerinde ön plana çıktı.

Derin Mavilik (Pantone 19-3940 Blue Depths)

Derin fakat doymuş ve klas bir renk oluşuyla akıllara okyanusu getiren Derin Mavilik, koyu ve zengin bir lacivert tonu. 2020 Sonbahar renk trendleri arasında yer alan Derin Mavilik, başta mütevazi görünen fakat daha sonra zihinlere kazınan bir auraya sahip. Sahip olduğu bu aura ise Pantone tarafından “Esrarengiz bir hava ve bilinmezlik imajı yaratıyor” cümlesiyle gizemli bir renk olarak tanımlandı.

Yavruağzı (Pantone 14-1122 Sheepskin)

Böylesine soluk pembe yansımaları olan şeftalimsi bir renk tonunun, sonbahar-kış sezonunda nötr renklerden biri olarak kabul edilmesi sık rastlanan bir şey değil. Ancak, devetüyü renginin daha aydınlık bir yansıması olarak Yavruağzı rengi; Londra Moda Haftası’nda ortaya çıkan “Sonbahar 2020 Nötr Renk Trendleri” arasında yerini aldı. Sonbahar/kış sezonunun soğuk günlerinde oldukça sıcak tutan malzemelerden biri olan tüylü bir kumaşın sembolik hale gelen soft tonlu rengi; yansıttığı hassas ve hafif hissiyatla akıllara lüks kaşmir veya sıcacık polarları getirirken, saten tasarımlarla oluşturulan siluetlere de masum bir dokunuş etkisi yaratıyor.

Başta, bu tonun sahip olduğu çizgideki renklerin ikonikleştiği Burberry’de Koyun Derisi rengi yine trençkotlarla ön plana çıktı. Max Mara, Alexander McQueen, Prada, Rodarte ve Antonio Marras da bu rengin dikkat çektiği diğer markalar arasında.

Sulusepken (Pantone 16-3916 Sleet)

Adını mevsimin havasından alan renk, New York ve Londra moda haftalarında sonbaharı temsil eden en uygun 2020-2021 Pantone Sonbahar/Kış renklerinden biri oldu. Gri renk grubunun kazananı olarak Sulusepken, soğuğa eğilimli ve aydınlık bir gri tonu oluşuyla sezonun diğer tüm soğuk renkleriyle, özellikle mavi ile son derece hoş bir birliktelik yakalıyor. Şık ve zamansız bir renk olan Sulusepken Pantone tarafından “güvenilir, sağlam ve sürekli” olarak tanımlandı. Yani bu zamansız renkte alacağınız herhangi bir ürün en az 10 yıl daha şıklığını koruyacak.

Özellikle trençkotlar için popülerliği ön plana çıkan rengi Kenzo’da maskülen ve oversize tasarımlarla gördük. Loewe, Givenchy ve Christopher Kane ise tasarımlarında Sulusepken rengini kullanan diğer markalar.

Jet Rüzgarı (Pantone 11-0605 Jet Stream)

2020-2021 Sonbahar/Kış renk trendlerinin arasındaki en soft renk şüphesiz Jet Rüzgarı. Bu soğuk ve kirli beyaz tonu Pantone’a göre aslında “ham ve geri dönüştürülmüş olana meylimizin hatırlatıcısı”. Jet Rüzgarının podyumlardaki yaygınlığı ise Sonbahar/Kış renk trendlerinde saf beyazların yeri olmadığını gösterdi.

Jacquemus defilesinde Gigi ve Bella Hadid kardeşleri kucaklayan Jet Rüzgarı rengindeki keten elbiseler, Pantone’un da bu renkten bahsettiği gibi Jet Rüzgarı ham ve geri dönüştürülmüş her şeyle bir uyum içinde. Ayrıca, Jacqmues’ün çevre dostu malzemelere odaklandığı ilk koleksiyonu oldu.

Uniforma Mavisi (Pantone 19-4024 Dress Blues)

Pantone bu sıcak ve güvenilir bir his yaratan laciverti, çok daha doygun bir dokunuşa sahip olsa da “nötr” olarak sınıflandırdı. İsminden de anlaşılacağı üzere Uniforma Mavisi, bütünlüğü ve güvenilirliği ileten bir renk oluşuyla resmiyeti yansıtıyor. Dolayısıyla bu renk herhangi bir gardırobun belkemiği olarak görülebilir. Rengi yoğun olarak kullanan profesyoneller için giysiler tasarlayan tasarımcılar bu lacivert tonunu 2020 renk trendlerinin kilit renklerinden biri haline getirdi.

Victoria Beckham defilesinde bu rengin yoğun olarak kullanıldığı trençkotlar, takım pantolonları, elbiseler ve hatta zarif drapeli bir tulumu göze çarptı. Etro’da ise daha göz alıcı bir siluete sahip olan askısız, hoş ve uzun etekli bir kadife elbise dikkat çekti.

Badem Yağı (Pantone 12-0713 Almond Oil)

Podyumlarda saf beyazın yerini devralarak ele geçiren bir diğer kirli beyaz tonu Badem Yağı. “Zevkli, pürüzsüz ve ince” ise Pantone Enstitüsü’nün New York Moda Haftası’nın aydınlık nötr rengi olarak ortaya çıkan, sıcak tonlu kirli beyazı yansıtan Badem Yağı’nı tanımlamak için kullandığı kelimeler. Zevkli, etkileyici, doğal, soft ve iştah açıcı bir tona sahip olan Badem Yağı, Sonbahar-Kış renk trendlerinin derin renklerine hafif ve kremsi bir dokunuş katıyor.

Karamel

Soğuk havanın hakim olduğu her sezon için mükemmel bir seçim olan Koyun Derisi renginin, daha fazla derinliğe sahip bir varyasyonu olarak Karamel rengi; son derece zengin ve sıcak bir kahverengi tonu. Bu şahane nötr ton özellikle deri tasarımlar için son derece popüler.

Boss defilesindeki oversize ceket-pantolon eşleşmesiyle öne çıkan renk Stella McCartney defilesinde heybetli bir suni deri montla dikkat çekti.

Asfalt Grisi

Daha koyu renkleri tercih edenler için Sulusepken renginden daha derin ve koyu bir ton olan Asfalt Grisi ideal bir seçim. Daha soft gri tonlarında olduğu gibi bu koyu gri tonu da ceket ve pelerinler için popüler bir renk.

Fendi defilesinde oldukça yaygın olan Asfalt Grisi, moda şovunun açılışında öne çıktı. Açılışı takip eden bir ceket ve ardından büyük kollu son derece etkileyici bir elbiseyle birlikte Asfalt Grisi renginde pek çok tasarım dikkat çekti.

Siyah

2020 renk trendlerinden bahsederken Siyah renkten bahsetmek aldatıcı olabilir çünkü Siyah daima trend olan bir renk. Ancak bu sezon podyumlarda, özellikle de sadece Saint Laurent gibi siyah-sever markalarda değil, genel olarak tasarımlarında renklere bolca yer veren tasarımcılarda da o kadar çok siyah görüldü ki, trendler arasında Siyah’a yer vermemek mümkün değil.

Örneğin, genelde şatafatlı olan Dolce & Gabbana defilesinde bu sefer Punklardan ilham alan günlük Siyah renkli tasarımların, koleksiyon üzerinde nasıl bir hakimiyet kurduğunu görmek şaşırtıcı oldu. Diğer yandan Valentino bile defile açılışını cenaze hissi veren, başta şık ceketler ve elbiseler olmak üzere Full-Siyah görünümlerden oluşan bir seriyle yaptı. Son olarak Balenciaga’da ise yine modeller üzerindeki büyük ölçüde Ortodoks rahiplerden esinlenilmiş oversize siyah elbiseler dikkat çekti.

Altın

Altının cazibesi, yalnızca özel etkinliklerde ve özel bir kişi için diğerlerinden ayrılan renk çeşididir. Altın dokunuşlar elbette hiçbir zaman sorun değil ancak söz konusu 2020-2021 Sonbahar/Kış renk trendleri olunca bir duruşu yansıtan tamamıyla Altın giysiler ön plana çıkıyor.

Gümüş

Bu sezonun parlayan tek yıldızı altın değil, Gümüş de 2020-2021 Sonbahar/kış renk trendleri arasında metalik grubunda yerini aldı. Işıltıyı seven fakat altının şatafatını umursamayanlar için podyumlarda göze çarpan tüm gümüş giysiler daha fazla beğeni toplayabilir.

Armut Yeşili

Celery ile asker yeşili arasında bir yerde duran Armut Yeşili, podyumlarda öne çıkan 2020-2021 Sonbahar/Kış renk trendleri arasında en parlak yansımaya sahip olan renklerden biri. Yaz için daha uygun olabilir fakat bu renk yeni sezonda kasvetli sonbahar-kış günlerini aydınlatıp renk katmaya geliyor.

Kaynak:.oggusto.com

 

Okumaya Devam Et
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aktualite

MERSİ DERGİ’NİN 51.SAYISI OKUYUCUSU İLE BULUŞUYOR

2014 yılında yayın hayatına başlayan ve 7 yıl boyunca Mersin’in sosyal yaşamına ayna tutan MERSİ Dergi’nin 51. Sayısı çıktı.

Published

on

7 yıl boyunca hiç değişmeyen yayın çizgisi ve kalitesi ile Mersin’in en önemli markalarından birisi olan Mersi Dergi’nin bugün dağıtımına başlanan 51. sayısında yine seçkin isimlerin düğünlerinden en özel kareler, konusunda uzman isimlerle gerçekleşen röportajlar, yeni açılan mekânlar ve dopdolu içeriğiyle okuyucusu ile buluşuyor.

52. sayı için çalışmalarına ara vermeden başlayan Mersi Dergi’de en mutlu anlarınızı ölümsüzleştirmek için şimdiden yerinizi ayırtın!

 

İletişim:

0532 256 2523

0530 600 7665

Okumaya Devam Et

Aktualite

MERSİN’DE SERADA YETİŞEN ERİK KİLOSU BİN LİRADAN TEZGÂHA İNDİ

Balıkesir’de bir manav Mersin’den getirdiği eriklerin satışına başladı. Üçerli paketler halinden satılan erikler 60 liradan satışa sunulurken, eriğin kilosunun da bin lira olduğunu açıkladı. Manavın, ‘Erik bin lira, bin lira’ diye bağırması ilginç görüntüler oluşturdu.

Published

on

Balıkesir’ bir manavda erik bin liradan satışa sunuldu. Manav Bahadır Kesikkulak, İHA’ ya yaptığı açıklamada 10 senelik manav olduğunu belirterek, ‘Eriklerimiz sera olarak Mersinden geliyor. Daha çok hasta, aşerenlere ve hamilelere satıyorum. Küçük tabaklarda 3 tane erik 60 liradan olmak üzere kilosunu bin liradan satışa sunuyorum.

Pahalı ama yapılacak bir şey yok bu mevsimde az olduğu için erik pahalı. Alıcıların yakınları aşerdiği için ve ağır hastası olduğu için mecburen alıyorlar. Erik bulduğu için alan müşteriler bana dua ediyor ve para önemli değil diyorlar. Hasta olup ölüm döşeğinde canı çeken ve eriği çok isteyen hasta yakınları var” şeklinde konuştu.

Manav görevlisi gencin ise ‘Erik bin lira’ diyerek tezgâh başında bağırması ilginç görüntüler oluşturdu.

Okumaya Devam Et

Aktualite

DAR GELİRLİLERE KIYAFET DESTEĞİ SÜRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesince, 2020 yılı Temmuz ayında hayata geçirilen ‘Kıyafet Evi’nden 17 ayda 4 bin 600 dar gelirli ailenin faydalandığı bildirildi.

Published

on

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ‘Kıyafet Evi’nden özellikle çocuklarının kıyafet ihtiyacını karşılayan aileler, havanın soğumaya başladığı şu günlerde bot ve mont gibi ürünlere yöneldi. Kışlık kıyafet ihtiyaçlarını buradan sağlayan aileler, bütçelerindeki bir gider kaleminden tasarruf sağlamış oldu.

Sosyal Hizmetler Dairesinde görevli Kıyafet Evi Sorumlusu Nesrin Çalışkan, ‘Kıyafet Evi’nden faydalanmayı düşünen dar gelirli aileler için şu bilgileri paylaştı: “Fiyatların artışı konfeksiyonu da çok fazla etkiledi. Bu durumdan vatandaşlarımız çok etkilendi. Bizler de destek olmak ve ailelerimizin çocuklarına kıyafet vererek en azından çocuklarını mutlu etmek adına çalışıyoruz. Vatandaşlarımız dilekçeyle başvuru yapabiliyorlar.

4 aylık periyotlarla yılda 3 kez başvuru hakları var. Ulu Cami karşısındayız. Vatandaşlarımız ‘Kuşlu Cami’ diye bilirler. Onun hemen karşısında Kıyafet Evi’mize bekliyoruz. Hizmetimiz 2020 Temmuz ayı itibariyle başladı. Toplam 4 bin 600 ailemize hizmet verdik. Bu desteğimizi sürdürüyoruz.”

Okumaya Devam Et

Trendler