Connect with us

Instagram

SAÇLARINA UYGUN NASIL BİR MAKYAJ YAPMALISIN?

Makyaj yaparken pek çok şeye dikkat ediyoruz: Kıyafet seçimi, göz rengi, saç rengi ve şekli… Saç modeline, rengine ve kesimine göre makyajında yapacağın tercihlerin görünümünde pek çok şeyi değiştireceğine emin olmasın. İşte Şanel Kuaför ve MakeUp Stüdyo, Make-Up Uzmanı Yağmur Özdemir, saçlarına uygun nasıl bir makyaj yapman gerektiğini madde madde açıklıyor!

Published

on

Saçının şekline göre nasıl bir makyaj yapmalısın?

Saçının şekli, makyaj stilinde son derece önemli noktalardan biri. Düz, dalgalı veya kıvırcık, tüm saç şekillerine göre farklı makyaj tüyoları ile her zaman harika görünebilirsin. Eğer düz saçlara sahipsen, muhtemelen zaman zaman saçların sana biraz sönük geliyor ve biraz hacim ve harekete ihtiyaç duyuyor olabilirsin. Bunun için de makyajında kontür uygulamasına yer vererek yüzünü boyutlandırdığında görünümüne biraz daha hareket katabilirsin.

Eğer saçların dalgalıysa çok şanslısın! Öyle ekstra makyaj tüyolarına başvurmadan dilediğin gibi bir makyaj yapmakta özgürsün, bizim dalgalı saçlara en çok yakıştırdığımız görünüm ise canlı renkler. Dudaklarda ve gözlerde biraz daha canlı tonlara yer verebilirsin. Kıvırcık saçlılar ise genelde dikkat saçlarında olacağı için abartıdan uzak durmak isteyeceklerdir. Bunun için göz makyajında doğal tonlar tercih edebilir, biraz iddia isterlerse dudaklarında parlak ve çekici tonlara yer verebilirler.

Saç rengine göre nasıl bir makyaj yapmalısın?

Saç rengi de makyajda büyük rol oynuyor. Saçının rengine göre tercih edeceğin tonlarve uygulamalarla çok daha belirgin ve çekici görünebilirsin. Eğer kahverengi saçların varsa en şanslı sensin! Sana her tonun ve makyaj stilinin risksiz bir şekilde yakışacağını bilmelisin ama doğal bir görünüm elde etmek istersen sana önerimiz toprak tonlarına yönelmen. Eğer siyah saçlara sahipsen, siyah ve füme tonlarında göz makyajları da en çok sana yakışacak, bununla beraber porselen ten makyajı ile pürüzsüz bir görünüm ile dikkat çekici görünebilirsin. Eğer kızıl renkte saçlara sahipsen, biraz daha canlı renklere yönelebilirsin. Gözlerde yeşil ve bordo tonları, canlı allıklar ve dudaklarda özellikle bordo tonları sana çok yakışacak. Sarışınlar ise çok etkileyici bir saç rengine sahip olmalarına ragmen makyajsız olduklarında solgun görünümden şikayet edebilirler. Saç rengini avantaja çevirmek için bronzerlar ile yüzünü ısıtabilir, göz makyajında da bakır-kızıl tonlarına yer vererek enerjik bir  görünüm elde edebilirsin.

Saç boyuna göre nasıl bir makyaj yapmalısın?

Saçlarının boyu da makyaj tüyolarına başvururken dikkate alman gereken faktörlerden. Örneğin saçların uzunsa, yüzün de uzun görüneceği için kontür uygulaması ile yüzünü boyutlandırarak uzun görünümü ortadan kaldırabilirsin. Eğer saçların orta uzunluktaysa, ekstra dikkat etmen gereken bir durum olmayabilir ama bizim önerimiz gözlerini ön plana çıkarmak. Gözlerde dumanlı bir göz makyajı ve hacimli kirpiklerle harika görünebilirsin. Eğer saçların kısaysa, yüzün çok ön planda olacağı için makyajında ağırlığı tek bir noktada toplamanı öneririz. Ya göz makyajına ya da dudaklarına yoğunlaş tamamen senin isteğine kalmış. Kısa saçların sayesinde yüzün ön planda olacağı için cildindeki kusurları iyi bir şekilde gizlemeni ve porselen bir ten makyajı yapmanı öneriyoruz.

Saç modeline göre nasıl bir makyaj yapmalısın?

Eğer saç modeline göre hangi makyaj tüyolarından yardım alman gerektiğini merak ediyorsan, cevap burada! Saç modeline göre makyajında yapacağın seçimlerle ne kadar çok fark yaratabileceğine şaşıracaksın. Eğer sıklıkla at kuyruğu modelini yapıyorsan, iddialı makyajlar senin işin. İster dumanlı bir göz makyajı, ister çekici dudaklar, istersen de strobing ve kontür makyajı. Bize sorarsan kırmızı bir rujla dudaklarını ön plana çıkararak harika görünebilirsin. Eğer günlük hayatında dağınık topuzları kullanıyorsan, strobing makyajı görünümüne biraz daha enerji katacak, elmacık kemikleri üzerinde bol bol aydınlatıcı kullanmaktan çekinme. Eğer örgülü saç modellerini tercih ediyorsan, romantik makyajlar da senin kalemin. Bir göz kalemini kirpik diplerine uygulayıp dağıtarak buğulu bir görünüm elde edebilirsin, bunu yaparken göz pınarlarına aydınlatıcı uygulamayı unutma. Dudaklarında da pembe tonlarında lipglosslar tercih edebilisin.

Saç kesimine göre nasıl bir makyaj yapmalısın?

Saçlarının boyu kadar kesimi de makyajı etkileyen faktörlerden. Eğer saçlarını dümdüz bir şekilde kestirdiysen, makyajında kontür uygulamasına yer vererek biraz daha boyutlu bir görünüm elde edebilirsin. Bunun için özellikle elmacık kemiklerinin altını gölgelendirmelisin. Eğer kaküllü bir saç modeline sahipsen yapman gereken tek şey ise gözlerini ön plana çıkarmak. Bunun için dumanlı bir göz makyajı yapabilirsin. Eğer saçların katlı bir kesime sahipse kontür uygulamasına ekstradan ihtiyaç duymayacağın kesin. Bunun yerine gözlerine ve dudaklarına yönelebilirsin. Göz makyajında buğulu görünümler, dudaklarda da mat bitişler sana çok yakışacak.

Daha fazlası için takip edin!

 

Okumaya Devam Et
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aktualite

METEOROLOJİDEN MERSİN İÇİN ZİRAİ DON UYARISI

Mersin Meteoroloji Müdürlüğü, bugün akşam saatlerinden itibaren hafta sonuna kadar Doğu Akdeniz’de zirai don beklendiğini belirterek, üreticileri önlem almaları konusunda uyardı.

Published

on

Mersin Meteoroloji Müdürlüğünden yapılan açıklamada, tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Doğu Akdeniz’de bugün akşam saatlerinden itibaren 23 Ocak Pazar sabahına kadar zirai don beklendiği bildirildi. Açıklamada, zirai donun gece ve sabah saatlerinde kıyılarda hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli olacağı ifade edilerek, çiftçilerin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Okumaya Devam Et

Aktualite

SEÇER, SOSYAL YAŞAM MERKEZİNİ İNCELEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yakın zamanda hizmete açılacak olan merkez Toroslar ilçesindeki Sosyal Yaşam Merkezi Halkkent Yerleşkesinde incelemelerde bulunarak, bu tür yapıların sayısını artırmak istediklerini söyledi.

Published

on

İncelemelerinin ardından merkezle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, “Mimarisi de farklı, bizim Osmanlı kültüründe de olan avlu mimarinin içerisinde yer alan bir çalışma olmuş. Burası zemin artı 3 kat. 7 ayrı fonksiyon içerecek hayata geçtiği zaman. Bodrum katında kreşimiz olacak, 45 çocuğumuz burada okul öncesi eğitimi alacaklar. Bunun yanında zemin katta taziye evi var. Hem kadınlara hem erkeklere ayrı olmak üzere 2 ayrı taziye evi salonumuz var. Yine emeklilerimiz için emekli evimiz var. Birinci katında meslek edindirme kursları vereceğimiz atölyelerimiz var. Özellikle şu anda toplumda ihtiyaç duyulan ama bulunamayan meslek dallarında eğitim vermek üzere burada arkadaşlarımız çalışma yapacaklar. Yine bu bölgede eğitim açısından önemli olarak gördüğümüz eğitim merkezi, yani dershanelerimiz olacak. Farklı zamanlarda, hem LGS hem üniversiteye hazırlık için toplamda 900 öğrencimiz buradan yararlanabilecek. Bu derece kompleks bir yer” dedi.

“UYGUN OLAN YERLERDE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Bu tür yapıların sayısını artırmak istediklerini anlatan Seçer, başladıkları projeleri kısa sürede bitirdiklerini ifade etti. Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezleri sadece Halkent Yerleşkesi değil, merkez Sebze Meyve Hali civarında bir yerleşke yapma çalışmaları devam ediyor. Toroslar’da, Akdeniz ilçemizde, Tarsus’ta muhtelif yerlerde, uygun olan yerlerde çalışmalarımız devam edecek. Burayı çok kısa sürede yaptık. Mersin Büyükşehir başladığı işleri çok kısa sürede yapıyor. Burayı biz geçen yıl şubat ayında başlamıştık. Daha yılını doldurmadı. 10 ayda bu duruma geldi. Son derece de güzel, mimarisiyle, yapısıyla, genişliğiyle, kapsamıyla çok detaylı güzel bir çalışma olmuş” diye konuştu.

SEÇER, GÜNEYKENT PAZAR YERİNDE ESNAFLA VE VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ

Daha sonra Güneykent Pazar Yerini gezen, pazarcı esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Seçer, yoğun ilgiyle karşılandı. Başkan Seçer, pazarcı esnafına ‘hayırlı işler’ dilerken, vatandaşlarla da hatıra fotoğrafı çektirdi. Ailesinin satış yapmak için geldiği pazar yerinde minik Keremcan ile Başkan Seçer arasında hoş bir diyalog gerçekleşti. Seçer, Keremcan ile sohbetinin ardından ondan portakal satın aldı.

Okumaya Devam Et

Aktualite

MERSİN’DE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN EVLERİ TADİLATTAN GEÇİRİLİYOR

Mersin’de, Uluslararası Göç Örgütü’ne bağlı İyileştirme ve Toplum İstikrarı Biriminden sağlanan kaynak ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesinin sahada verdiği destekle, ihtiyaç sahibi 70 ailenin yaşadığı evlerde tadilat çalışması başlatıldığı bildirildi.

Published

on

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Göç Örgütü’ne bağlı İyileştirme ve Toplum İstikrarı Birimi ile Sosyal Hizmetler Dairesi iş birliği ile yürütülen çalışmada; Tarsus ve Akdeniz ilçelerinde bulunan yerel vatandaşlar ile göçmen topluluk üyesi ihtiyaç sahibi 70 ailenin yaşadığı evlerde tadilat çalışmaları yapılıyor.

BELİRLEME SIRASINDA GÖRÜŞ ALINIYOR

Özellikle yangın olayları sonrasında mağduriyet yaşayan ailelerden gelen taleplere öncelik veriliyor. Ayrıca yaşadıkları evlerin durumu oldukça kötü olan göçmen topluluk üyesi ailelerin ihtiyaç durumuna göre evlerinde tadilat gerçekleştiriliyor. Belirleme işlemi sırasında muhtarlardan ve sivil toplum kuruluşlarından da görüş alınıyor. Hassasiyet kriterlerinin oldukça önemsendiği proje kapsamında, Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile Uluslararası Göç Örgütü yetkilileri birlikte yürüttükleri saha çalışmalarında ihtiyaç önceliğine göre 70 ev belirlendi.

Proje kapsamında ilk tadilat çalışması Tarsus’ta başlatıldı. Tarihi Tarsus Evleri’nin de bulunduğu Kızılmurat Mahallesi’nde bulunan ve geçtiğimiz ağustos ayında çıkan yangında zarar gören Şaban Tuluk’a ait evde, proje kapsamında tadilat işleminin bir bölümü yerine getiriliyor.

İLK ETAPTA TARSUS VE AKDENİZ’DE UYGULAMA YAPILACAK

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesine bağlı Uyum Masasında görevli Çağan Coşkuner, projenin önümüzdeki dönemde de kaynak durumuna bağlı olarak devam edeceğini belirterek, “Ev tadilatı projemize Tarsus’tan başlamış oluyoruz. İyileştirme ve Toplum Destek Biriminin doğrudan müdahil olmasıyla bu programı yürütmekteyiz. Tarsus ve Akdeniz ilçelerinde ilk etapta 70 hane belirlendi. Bu hanelerin bir kısmında Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımıza gelen ev tadilatları talepleri göz önünde bulunduruldu. Bunun yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönlendirmeleriyle ve muhtarların da desteğiyle göçmen topluluk üyeleri de programa dahil edildi. Önümüzdeki dönemde de fon ve kaynak durumuna bağlı olarak, bu çalışmayı Mersin’in diğer ilçelerinde de yaygınlaştırmaya çalışacağız” dedi.

Okumaya Devam Et

Trendler