Connect with us

Alışveriş

SONBAHAR VE KIŞ GELİNLERİ İÇİN GELİN MAKYAJI TRENDLERİ

Gelinliğini belki çoktan seçtin ve şimdi de ne tarz saç ve nasıl bir makyaj yaptırman gerektiği konusunda biraz yardıma ihtiyacın var.

Published

on

Özellikle sonbahar ya da kış gelini olacaksanız makyaj konusuna daha çok dikkat etmeniz gerekiyor. Sonbahar ve kış mevsiminde cildimiz bir değişime uğruyor ve bununla beraber daha soluk daha yorgun görünebiliyor.

Sonbahar ve kış mevsimi geliniyseniz, dikkat etmeniz gerekenler ve gelin makyajı trendleri neler? İşte tüm bunların cevaplarını Şanel Kuaför Kurucusu Make-Up Uzmanı İlknur Özperçin mersplus.com okurları için hazırladı.

Naturel Makyaj Trendi

Bu sezon sonbahar makyajında sadelik moda. Eğer minimalist bir gelin adayıysan bu senenin naturel makyaj trendi tam sana göre! Cildinde yokmuş hissi veren bu makyajla, doğallığını düğününe de taşıyabilirsin. Bu kadar sade bir gelin makyajına abartılı bir saç yakışmayacağı için, saçlarını da aynı doğallıkta bırakmanı tavsiye ediyoruz. Sadeliğini saç aksesuarıyla dengeleyebilirsin.

80’ler Esintisi

Sonbahar-Kış sezonun en önde gelen makyaj trendlerinden biri de disko makyajı. Parlak ve canlı göz makyajlarının yine canlı renklerdeki rujlarla kombinlendiği, 80’ler esintisi taşıyan bu makyaj trendi, soğuk mevsimlere giriş yaparken hepimizi canlandıracak gibi görünüyor.

Modası Geçmeyen Şeftali Tonları

Sonbahar ya da kış geliniyseniz, en uygun makyajlardan biri de şeftali tonlarında yapılanlar. Modası geçmeyen şeftali tonları, sonbahar ve kışın ciltte bıraktığı solukluğun yerini kusursuz bir görünüme bırakıyor. Şeftali tonlarında yapılan makyajın da püf noktaları var. Şeftali tonları cilde doğal bir görünüm kazandırdığından, göz makyajınızın kesinlikle çarpıcı ve ışıltılı olması gerekiyor ve rujunuzun da allığınıza uygun şeftali tonlarında olması lazım. Gece boyu makyajınızda hata olsun istemiyorsanız, rujunuzu mutlaka yanınıza alarak ara sıra dudaklarınızı tazelemelisiniz.

Doğal, Aydınlık Ama Nemli

Düğününde de gecenin yıldızı sen olduğuna göre, ışıl ışıl parlamak en doğal hakkın. Strobing yüzünde ışığın doğal bir şekilde vurgulandığı alanları aydınlatıcı yani highlighter yardımı ile daha da güçlendirerek, doğal, aydınlık ama nemli bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan bir makyaj tekniğidir. Bu makyaj tekniği ile vurgulu elmacık kemikleri ve karakteristik bir burun görünümü elde edeceksin. Ayrıca ıslak görünümlü cildin de ışıklar altında parıldayarak sonbaharda yaz güneşi etkisi yaratacak.

Daha fazlası için takip edin!

 

Aktualite

MERSİ DERGİ’NİN 51.SAYISI OKUYUCUSU İLE BULUŞUYOR

2014 yılında yayın hayatına başlayan ve 7 yıl boyunca Mersin’in sosyal yaşamına ayna tutan MERSİ Dergi’nin 51. Sayısı çıktı.

Published

on

7 yıl boyunca hiç değişmeyen yayın çizgisi ve kalitesi ile Mersin’in en önemli markalarından birisi olan Mersi Dergi’nin bugün dağıtımına başlanan 51. sayısında yine seçkin isimlerin düğünlerinden en özel kareler, konusunda uzman isimlerle gerçekleşen röportajlar, yeni açılan mekânlar ve dopdolu içeriğiyle okuyucusu ile buluşuyor.

52. sayı için çalışmalarına ara vermeden başlayan Mersi Dergi’de en mutlu anlarınızı ölümsüzleştirmek için şimdiden yerinizi ayırtın!

 

İletişim:

0532 256 2523

0530 600 7665

Okumaya Devam Et

Aktualite

MERSİN’DE SERADA YETİŞEN ERİK KİLOSU BİN LİRADAN TEZGÂHA İNDİ

Balıkesir’de bir manav Mersin’den getirdiği eriklerin satışına başladı. Üçerli paketler halinden satılan erikler 60 liradan satışa sunulurken, eriğin kilosunun da bin lira olduğunu açıkladı. Manavın, ‘Erik bin lira, bin lira’ diye bağırması ilginç görüntüler oluşturdu.

Published

on

Balıkesir’ bir manavda erik bin liradan satışa sunuldu. Manav Bahadır Kesikkulak, İHA’ ya yaptığı açıklamada 10 senelik manav olduğunu belirterek, ‘Eriklerimiz sera olarak Mersinden geliyor. Daha çok hasta, aşerenlere ve hamilelere satıyorum. Küçük tabaklarda 3 tane erik 60 liradan olmak üzere kilosunu bin liradan satışa sunuyorum.

Pahalı ama yapılacak bir şey yok bu mevsimde az olduğu için erik pahalı. Alıcıların yakınları aşerdiği için ve ağır hastası olduğu için mecburen alıyorlar. Erik bulduğu için alan müşteriler bana dua ediyor ve para önemli değil diyorlar. Hasta olup ölüm döşeğinde canı çeken ve eriği çok isteyen hasta yakınları var” şeklinde konuştu.

Manav görevlisi gencin ise ‘Erik bin lira’ diyerek tezgâh başında bağırması ilginç görüntüler oluşturdu.

Okumaya Devam Et

Aktualite

DAR GELİRLİLERE KIYAFET DESTEĞİ SÜRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesince, 2020 yılı Temmuz ayında hayata geçirilen ‘Kıyafet Evi’nden 17 ayda 4 bin 600 dar gelirli ailenin faydalandığı bildirildi.

Published

on

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ‘Kıyafet Evi’nden özellikle çocuklarının kıyafet ihtiyacını karşılayan aileler, havanın soğumaya başladığı şu günlerde bot ve mont gibi ürünlere yöneldi. Kışlık kıyafet ihtiyaçlarını buradan sağlayan aileler, bütçelerindeki bir gider kaleminden tasarruf sağlamış oldu.

Sosyal Hizmetler Dairesinde görevli Kıyafet Evi Sorumlusu Nesrin Çalışkan, ‘Kıyafet Evi’nden faydalanmayı düşünen dar gelirli aileler için şu bilgileri paylaştı: “Fiyatların artışı konfeksiyonu da çok fazla etkiledi. Bu durumdan vatandaşlarımız çok etkilendi. Bizler de destek olmak ve ailelerimizin çocuklarına kıyafet vererek en azından çocuklarını mutlu etmek adına çalışıyoruz. Vatandaşlarımız dilekçeyle başvuru yapabiliyorlar.

4 aylık periyotlarla yılda 3 kez başvuru hakları var. Ulu Cami karşısındayız. Vatandaşlarımız ‘Kuşlu Cami’ diye bilirler. Onun hemen karşısında Kıyafet Evi’mize bekliyoruz. Hizmetimiz 2020 Temmuz ayı itibariyle başladı. Toplam 4 bin 600 ailemize hizmet verdik. Bu desteğimizi sürdürüyoruz.”

Okumaya Devam Et

Trendler