Connect with us

Aktualite

YAZ AŞKI: SEZONUN 9 MAYO VE BİKİNİ TRENDİ

2020 yazı öncekilerden biraz farklı olacak ancak bu tamamen mayo ve bikinilerden vazgeçmemiz gerektiği anlamına gelmiyor. Belki en sevdiğimiz seyahat noktasına veya plaja gidemeyeceğiz ancak mayo ve bikiniler küçük hafta sonu kaçamakları için yine de gerekli!

Published

on

Plajlarda sosyal mesafeyi unutmuyoruz!

2020 yazı öncekilerden biraz farklı olacak ancak bu tamamen mayo ve bikinilerden vazgeçmemiz gerektiği anlamına gelmiyor. Belki en sevdiğimiz seyahat noktasına veya plaja gidemeyeceğiz ancak mayo ve bikiniler küçük hafta sonu kaçamakları için yine de gerekli!

Belki bir havuz kenarında, belki bulunduğunuz şehirde varsa bir sahilde veya sadece balkonda ya da bahçenizde güneşlenmek için… Sonuç olarak saydığımız tüm bunlar için ihtiyacımız olan şey: Mayo veya bikini! Madem giyeceğiz, kendimizi iyi hissettiren ve trend olan parçalara yönelmekten ne zarar gelebilir ki?

Geçtiğimiz aylarda sosyal medya üzerinde hem de Eylül ayında gerçekleşen İlkbahar-Yaz 2020 defilelerinde gördüğümüz trendler, mayo ve bikinilere de yansıyor. Etrafımızı saran batik desenlerden retro esintilere kadar sınırsız opsiyonlarınız var.

Annenizin çocukluk fotoğraflarında gördüğünüz vintage floral desenler gibi Marilyn Monroe gibi eski Hollywood yıldızlarının vazgeçilmezi olan yüksek belli bikiniler de trendler arasında. Genel olarak geçmişten gelen bir esinti ağır basıyor gibi görünse de oldukça modern ve güncel stiller de bulmanız mümkün. Evet… Önümüzdeki aylar biraz ilginç geçecek gibi görünüyor, ancak tüm bunlar mayo ve bikinilere olan tutkumuzu değiştirmedi!

Çiçek desenlerinden sonra belki de en çok sevilen yaz desenlerinden biri pötikareler. Hava ısınmaya başladığı zaman ortaya çıkan pötikareler ‘piknik’ stilinin olmazsa olmazları arasında. Genelde elbiselerde ve eteklerde karşımıza çıkan renkli pötikareler bu sefer mayo ve bikinilerde.

Pötikareli Mayo, Zara – zara.com

Broadway Pötikareli Bikini Üstü, MARTSIA – mytheresa.com

Broadway Pötikareli Bikini Altı, MARTSIA – mytheresa.com

Sosyal izolasyon üniforması haline gelen eşofmanlar arasında en çok gördüğümüz stik batik desenleriydi.İnternet alışverişinde sepetlerin batik desenlerle doluğu bu dönemde, birçok insan evde DIY yöntemleri ile tişörtlerini batik desenler ile süslediler.Tabii hal böyle olunca batik desenlerden vazgeçmek kolay olmuyor!2020 mayı ve bikini trendleri arasında rengarenk ve hippie stilini yansıtan batik desenleri gördüğümüze şaşırmıyoruz.

Tek Omuzlu Batik Desenl, Bkini,OFF-WHİTE -Beymen.com

Millicent Batik Desenli Mayo, LOVESHACKFANCY – modaoperandi.com

Yaz aylarının favori stillerinden biri büzgülü bluzlar! Direkt olarak aklımıza deniz kenarı tatilleri getiren büzgüler, mayolara ve bikinilere fark katıyor. Minimal ama etkisi büyük olan büzgü detayları Yaz 2020’nin beklenmedik mayo ve bikini trendleri arasında.

Büzgülü Bikini, TOPSHOP -topshop.com

Büzgülü Mayo, BETH RICHARDS- farfetch.com

Yüksek belli her şey son yıllarda oldukça trend. Düşük bellere elveda dediğimiz yeni moda döneminde, bu trend mayo ve bikini arasındaki çizgide bulunan yüksek beller, hem bucak boyunuzu uzatıyor hem de sahillere Retro bir hava katmanızı sağlıyor.

Lucette Siyah Beyaz Bikini Takımı,OYE SWIMWEAR Beymen.com

Valentine Tüksek Bel Bikini,ANAIS & MARGAUX – vakkorama.com

Her zaman söylediğimiz gibi modanın geçmiş ile olan bağı asla kopmuyor. Her tasarımca geçmişten gelen bir parça görmek mümkün. Bazen 60’ lar, bazen 70’ler, bazen 80’ler veya 90’lar…. Gerek  desenlerde gerek silüetlerde hep bir Retro esinti görüyoruz. Bu sene hemen hemen her kıyafette gördüğümüz vintage esintili desenler sahil trendlerinde. Fiyonk detaylı puantiyeler, vintage çiçek desenleri veya 60’lar ilhamlı pop-art desenleri!

Floral Desenli Mayo, ZIMMERMANN brownsfashion.com

Puantiyeli Mayo,MANGO- shop.mango.com

Vahşi desenlerin hükmü kıyafetlerden, aksesuarlara ve şimdi de mayo ve bikinilerde. 2020 sahil trendleri arasında hiç de şaşırmadığımız bir desen olan vahşi desenler arasında zebralar, leoparlar, kaplanlar ve yılan derisi desenleri var. Minimalist kesimlerde gördüğümüz vahşi desenler harika bir kontrast yaratıyor.

Askılı Bikini Üstü Yan Detaylı Bikini Altı , YARGICI yargıcı.com

Leopar Desenli Mayo,Oysho – oysho.com

Moda dünyasına giren neonların çok uzun bir süre hayatımızda olacağını düşünüyoruz. Sadece giyim trendlerinde değil makyaj trendlerinde de karşımıza çıkan neonlar sahillerde gözden kaçmamanızı sağlıyor. Işıltı ve işleme olmadan göz kamaştırmanın mümkün olduğunu kanıtlayan neonlar mayo ve bikinilerde şenleniyor.

Neon Bikini Takımı HUNZA G            net-qporter.com

Neon Mayo, VERSACE – luisaviarom.com

En sevdiğimiz trendlerden biri fırfırlar! Elbiselere, eteklere ve bluzlara hareket katan flörtöz  fırfır detayları şimdi ise bikiniler ve mayolarda. Klasik silüetlerde havalı bir tarz katan fırfırlar aynı zamanda sahillere Retro bir esinti getiriyor.

Fırfırlı Bikini Üstü,Fırfırlı Bikini Altı- hm.com

Mercan Fırfırlı Bikini Üstü

Mercan Bikini Altı, PENTİ – penti.com

Kıyafetlerde, özellikle trikolarda gördüğümüz simli kumaşlar artık bikini ve mayolarda. Güneşli günlerde harika görünen simli mayolar, eğlenceli ve değişken bir stil yaratıyor.  Metalik trendi ile paralel ilerleyen simli kumaşlar, tüm gözleri üzerinize toplayacak.

Federica Bikini Üstü

Federica Bikini Altı, CALZEDONIA- calzedonia.com

Sporkling Francesca Mayo,NORMAILLOT- vakkorama.com.tr

Kaynak: elle.com.tr

Okumaya Devam Et
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aktualite

KEMAL KILIÇDAROĞLU, PARTİSİNİN ‘MİLLETİN SESİ’ MİTİNGLERİ KAPSAMINDA MERSİN MİTİNGİNE KATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, dünkü TÜİK ziyareti sırasında yaşananları hatırlatarak, “TÜİK’in rakamları üzerinden emeklinin aylığını, asgari ücretlinin aylığını, memurun aylığını belirliyorlar. Yani milyonlarca kişinin aylığını düşük rakamlar üzerinden belirlemeye çalıyorlar. Şunu herkesin bilmesini isterim; ben TÜİK’e sizin hakkınızı korumak için gittim” dedi.

Published

on

Kılıçdaroğlu, partisinin ‘Milletin Sesi’ mitingleri kapsamında Mersin Mitingine katıldı. Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanındaki mitingte, Kılıçdaroğlu’ndan önce çitfçi kadınlar, atama bekleyen gençler ve bir esnafın konuşmaları yer aldı. Ardından alanda toplanan kalabalığa hitap eden Kılçdaroğlu, “Herkesin şunu çok iyi bilmesini isterim bizim kitabımızda umutsuzluk yok” diye konuştu. Az önceki konuşmaları içi dağlanarak izlediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “21. Yüzyılın Türkiye’si bunu hak ediyor mu? 20 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. İki üniversite bitiren işsiz geziyorsa, bu ayıp kime ait? Türkiye’yi bu ayıptan çekip çıkaracağız. Bundan emin olmanızı istiyorum, umutsuzluğa yer yok bütün sorunları çözeceğiz” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı demokrasi kuralları içerisinde göndereceklerini savunan Kılıçdaroğlu, “Demokrasiye inanıyoruz. O nedenle diyoruz, geliyor gelmekte olan ama birileri de gidecek ve göndereceğiz onları. Türkiye’nin yaşadığı sorunları biliyorum. Ben biliyorum, sizlerde biliyorsunuz. Yaşayanlar da az önce konuştu. Milletin sesi dedik, milletin sesinden birileri konuşsun dedik. Belki birileri duyar dedik ama onlar duymazlar, çünkü sağırlar ama onlar görmezler, çünkü başka şeyleri görüyorlar. Biz bütün gerçekleri halkımıza anlatmak zorundayız ve gerçeklerden yola çıkarak Türkiye’nin sorunlarını çözmek zorundayız” şeklinde konuştu.

“Ben TÜİK’e sizin hakkınızı korumak için gittim”

Konuşmasında dünkü TÜİK ziyareti sırasında yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti; “Dün Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) gittim. Enflasyon oranlarını açıkladılar. Aylık 3.51, yıllık yüzde 21.31. Ya Allah aşkına şu noktaya geldim; ya bunlar devletin memuru mu, sarayın memuru mu? Ya arkadaşlar sizin evinizde eşiniz, çoluk çocuğunuz gidip alış veriş yapmıyor mu? Günlük harcamaları kontrol etmiyor mu? Elektrik faturasına, su faturasına, doğal gaz faturasına bakmıyor mu? Deterjan alırken, ekmek alırken, domates alırken görmüyor mu bunlar? Talimat gelmiş ‘indireceksiniz’. Neden gittim? TÜİK’in rakamları üzerinden emeklinin aylığını, asgari ücretlinin aylığını, memurun aylığını belirliyorlar. Yani milyonlarca kişinin aylığını düşük rakamlar üzerinden belirlemeye çalıyorlar. Bir de akademisyenler var, yani üniversiteden hocalarımız var, bu işin uzmanları var. Onlar da oturup hesap yaptılar. TÜİK yüzde 3 belirliyor, onlar yüzde 9 belirliyor. Farka bakın Allah aşkına. Yıllık enflasyon yüzde 21, hocalar diyor ki, yüzde 58. Hangisi doğru? Hocalar, aklı başında olanlar doğru rakamları söylüyorlar. Şunu herkesin bilmesini isterim; ben TÜİK’e sizin hakkınızı korumak için gittim. Oradakilere soracaktım, ‘siz hangi araştırmaları yaparak bu rakamları buldunuz?’ diye. Kapı duvar. İlk kez Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önümüze duvar ördüler. Sanıyorlar ki, o duvar bizi esir alacak. Mersinlilerin huzurunda ve bütün Türkiye’nin huzurunda açık ve net söylüyorum, sizin duvarlarınız vız gelir bize.”

Okumaya Devam Et

Aktualite

KRİPTO PARA PİYASASI ÇAKILDI! 500 MİLYAR DOLAR BUHAR OLDU

Published

on

Kripto para piyasası hafta sonuna sert düşüşle girdi. Yüzde 20’den fazla değer kaybeden Bitcoin, 42 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Ayrıca piyasadaki volatilite dikkat çekti. Bitcoin fiyatı, 53 bin ile 42 bin dolar arasında dalgalandı.

ETHEREUM’DA DA YÜZDE 20’YE YAKIN DÜŞÜŞ

Kripto para piyasasının ikinci sıradaki hakimi Ethereum’da da yüzde 20’ye yakın düşüş yaşandı. Ethereum, 3 bin 500 doların altını test etti.

500 MİLYAR DOLAR BUHAR OLDU

Kripto paraların toplam piyasa değeri 2.43 trilyon dolar seviyesinden hızlı bir şekilde düşüşe geçerek 1.88 trilyon dolara çekildi. Gün içerisinde gelen satışların etkisiyle 500 milyar dolardan fazla gerileyen kripto paraların toplam piyasa değeri yüzde 20’den fazla düştü.

Okumaya Devam Et

Aktualite

VALİ SU, ‘İYİ Kİ VARSINIZ’ PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Mersin Valisi Ali İhsan Su, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından paydaş kurumlarla beraber yürütülen ‘İyi Ki Varsınız’ projesi kapanış programı kapsamında öğrenciler ve aileleri ile bir araya geldi.

Published

on

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Tece Polis Evinde düzenlenen programa Vali Su’nun yanı sıra İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veysel Topkaya ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Vali Su, buluşmada yaptığı konuşmada, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘İyi Ki Varsınız’ projesi kapsamında paydaş kurumlarla beraber gerçekleştirilen etkinliklerin çok önemli sonuçlarının alındığını söyledi. Proje kapsamında yaklaşık 15 bin çocuğa eğitim verildiğini belirten Su, “Annelerimize yönelik de ev tekstili ürünleri hazırlama ve el yapımı sabun üretimi kursları düzenledik. Çocuklarımıza yönelik resim ve şiir yarışmaları yaptık. Yaz kampı etkinlikleri ve şehir içi ve il dışı gezilerle çocuklarımızın ufkunu geliştirdik. Onları hayata hazırlama yönünde önemli adımlar atmış olduk. Bu anlamda polisimizi de yaptığımız faaliyetleri de sizlere ve toplumumuza daha iyi anlatma daha güzel tanıtma imkanı da yakalamış olduk” dedi.

Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen kurumlara teşekkür eden Su, “Tabii ki burada yakalanan başarı siz değerli ailelerimizle mümkün olmuştur. Gençlerimize, çocuklarımıza ve siz değerli ailelerimize özellikle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programda, İl Emniyet Müdürü Aslan’ın da konuşmasının ardından Vali Su, resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile bu yıl lise ve üniversiteye giriş sınavında dereceye giren öğrencilere hediyeler verip, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okumaya Devam Et

Trendler