Connect with us

Alışveriş

YÜKSEK KORUMA: SEZONUN ŞAPKA TRENDLERİ

Published

on

Fular şapkalar, vizörler, yaz bereleri… Şapkasız çıkmamak için çok sebep var!

Yaz sezonu için aklınıza tek bir şapka geliyor olabilir: Hasır şapkalar…  Ancak düşündüğünüzden çok daha fazla trend var! Evet… Hasır ve rafya mevsim gereği en çok tercih edilen kumaşlar arasında ancak şapka silüetleri konusunda sınır tanımıyoruz. Normalde güneşten korunmak için kullanılan şapkalar, modern modada bir ‘statement’ aksesuarı olarak görülüyor. Kıyafetlerin son dokunuşlarından birini yapan şapkalar stilinizi retrodan boheme, asilden hip-hop’a kadar taşıyabiliyor. Farklı kültürlerden ve dönemlerden ilham alan şapka trendleri ile en sade kıyafetlerle bile değişken tarzlar yaratabilirsiniz.

Yavaş yavaş normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde kalabalık ortamlardan uzak durup evin dışındaki vaktimizi genelde açık havada geçireceğiz. Özellikle sıcak havalarda açık havanın gereksinimleri arasında güneş kremleri varken, şapkaları da bir ekstra olarak görebilirsiniz.

Sosyal mesafe ölçümünü kendiliğinden sağlayan kocaman şapkalar veya geniş vizörler yeni dönemde aradığınız çözümler arasında olabilir! Şıklığınızdan ödün vermeden koruma sağlayan şapka trendlerini çok seveceğinize eminiz.

Kötü saç günlerinde, güneşli havalarda, sosyal mesafe belirlemek için veya sade kıyafetlerinizde fark yaratmak için… Gerekçeniz ne olursa olsun, bu sezonun şapka trendlerini denemelisiniz! Fotogaleride Yaz 2020’nin 10 şapka trendini görebilirsiniz…

DENİZCİ ŞAPKALARI

Denizci ve askeri stiller  Yaz 2020 şapka trendleri arasında.Utility tarzında kompliman  olarak kullanılan bu şapka modelleri aynı zamanda ‘Riviera’stilini yakalamk için ideal.Çizgili tasarımlar ve uçuşan elbiseler ile eşleştrilen keskin hattı denizci şapkaları göz alıcı  bir stil yaratıyor.

PELERİN ŞAPKALAR

Pelerinleri andıran bu kocaman şapkalar,sizi hem güneştem hem de yağmurdan koruyacak! Boynunuzu ve yüzünüzü bir pelerin edasıyla kavrayan bu ‘utility’ şapkaları, Yaz 2020’nin en beklenmedik şapka trendleri arasında. Geçtiğimiz senin oversized hasır şapkalarına eksantrik bir güncelleme getiren pelerin şapkalar ile metrelerce öteden dikkat çekeceksiniz!

YUMUŞAK BALIKÇI ŞAPKALAR

Balıkçı şapkaları son yılların en gözde şapka trendleri arasında. Mevsime göre kumaşlar ile güncellenen balıkçı şapkalar her sezon karşımıza çıkıyor. Yaz 2020 için daha yumuşak kumaşlara bürünen balıkçı şapkalar dökümlü ve hafif formlarda görülür. İpek, koton, keten i oeganze veya tüvit gibi kumaşlarda gördüğümüz yaz şapkaları renkli desenleri ile dikkat çekiyor.

KOVBOY ŞAPKALARI

Kovboy botları,Western kemeler ve vahşi batı desenleri… Evet! Doğru tahmin ettiniz… Sıra bu stilin tamamlayıcı aksesuarı kovboy şapkalarında!Sezonlardır modanın ön sıralarında yer edinmyi başaran kovboy esintili tasarımlar, son dokunuşunu kovboy şapkaları ile yapıyor ‘Old Town Road’şarkısını üst üste dinledikten sonra tokalı ve kemerli kovboy şapkaları ile kendinizi şehrin şerifi olarak görebilirsiniz!

GENİŞ ŞAPKALAR

Tıpkı pelerin şapkalar gibi Yaz 2020’nin geniş şapka trendi de 2019’un oversized hazır  şapkalarının devamını yansıtıyor. Şemsiyeleri andıran kocaman oversized şapkalara dramatik bir stil için ideal.Öndeki sezonların aksine biraz daha küçülen geniş şapka modellerini mini şemsiyeler olarak düşünebilirsiniz.Hasır,koton veya ipek kumaşlarında gördüğümüz bu şapka modelini şehir ve seyahat şıklığınıza ekleyebilirsiniz.

İŞLEMELİ ŞAPKALAR

Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlama zamanı!Genelde ayakkabılarda ve şapkalarda gördüğümüz kristaller, payetler,tüyler ve statement yazılaı artık şapkalarda görülüryor. Hemde gündüz hem de gece stilinize ışıltı katacak işlemeli şapkalar,Great Gatsby görkemini gardırobunuza taşıyor.Hayalinizdeki şapkayı bulamazsınız DIY yöntemler ile evdeki eski şapkalarınıza biraz ışıltı ekleyebilirsiniz!

BEYSBOL ŞAPKALARI

Beysbol şapkaları sadece spora özel değil!Birçok kültürde görülen beysbol şapkaları en fazla hip-hop stili ile bağdaştıurılıyor.Havalı ve zahmetsiz stillerde gördüğümüz bu şapka modeli Yaz 2020’de güncellenerek sofistike ve şık stillere taşınıyor. İlkbahar Yaz 2020 defilelerinde gömlekler, elbiseler ve statement takılar ile eşleştirilen beysbol şapkalarını bambaşka bir bağlamda görüyoruz.

FULAR ŞAPKALAR

Yetmişli yılları günümüze taşıyan  fularlar, bu sezon şapka olarak kullanılıyor. Saç aksesuarlar ve şapkalar arasında ince bir çizgide olan bu bohem ve şık tarz, sezonun favorileri arasında. Başımızın üstüne bağladığımız desenli fularlar, metro sahil şıklığını şehir stiline taşıyor.

 

 

 

Okumaya Devam Et
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aktualite

MERSİ DERGİ’NİN 51.SAYISI OKUYUCUSU İLE BULUŞUYOR

2014 yılında yayın hayatına başlayan ve 7 yıl boyunca Mersin’in sosyal yaşamına ayna tutan MERSİ Dergi’nin 51. Sayısı çıktı.

Published

on

7 yıl boyunca hiç değişmeyen yayın çizgisi ve kalitesi ile Mersin’in en önemli markalarından birisi olan Mersi Dergi’nin bugün dağıtımına başlanan 51. sayısında yine seçkin isimlerin düğünlerinden en özel kareler, konusunda uzman isimlerle gerçekleşen röportajlar, yeni açılan mekânlar ve dopdolu içeriğiyle okuyucusu ile buluşuyor.

52. sayı için çalışmalarına ara vermeden başlayan Mersi Dergi’de en mutlu anlarınızı ölümsüzleştirmek için şimdiden yerinizi ayırtın!

 

İletişim:

0532 256 2523

0530 600 7665

Okumaya Devam Et

Aktualite

MERSİN’DE SERADA YETİŞEN ERİK KİLOSU BİN LİRADAN TEZGÂHA İNDİ

Balıkesir’de bir manav Mersin’den getirdiği eriklerin satışına başladı. Üçerli paketler halinden satılan erikler 60 liradan satışa sunulurken, eriğin kilosunun da bin lira olduğunu açıkladı. Manavın, ‘Erik bin lira, bin lira’ diye bağırması ilginç görüntüler oluşturdu.

Published

on

Balıkesir’ bir manavda erik bin liradan satışa sunuldu. Manav Bahadır Kesikkulak, İHA’ ya yaptığı açıklamada 10 senelik manav olduğunu belirterek, ‘Eriklerimiz sera olarak Mersinden geliyor. Daha çok hasta, aşerenlere ve hamilelere satıyorum. Küçük tabaklarda 3 tane erik 60 liradan olmak üzere kilosunu bin liradan satışa sunuyorum.

Pahalı ama yapılacak bir şey yok bu mevsimde az olduğu için erik pahalı. Alıcıların yakınları aşerdiği için ve ağır hastası olduğu için mecburen alıyorlar. Erik bulduğu için alan müşteriler bana dua ediyor ve para önemli değil diyorlar. Hasta olup ölüm döşeğinde canı çeken ve eriği çok isteyen hasta yakınları var” şeklinde konuştu.

Manav görevlisi gencin ise ‘Erik bin lira’ diyerek tezgâh başında bağırması ilginç görüntüler oluşturdu.

Okumaya Devam Et

Aktualite

DAR GELİRLİLERE KIYAFET DESTEĞİ SÜRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesince, 2020 yılı Temmuz ayında hayata geçirilen ‘Kıyafet Evi’nden 17 ayda 4 bin 600 dar gelirli ailenin faydalandığı bildirildi.

Published

on

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ‘Kıyafet Evi’nden özellikle çocuklarının kıyafet ihtiyacını karşılayan aileler, havanın soğumaya başladığı şu günlerde bot ve mont gibi ürünlere yöneldi. Kışlık kıyafet ihtiyaçlarını buradan sağlayan aileler, bütçelerindeki bir gider kaleminden tasarruf sağlamış oldu.

Sosyal Hizmetler Dairesinde görevli Kıyafet Evi Sorumlusu Nesrin Çalışkan, ‘Kıyafet Evi’nden faydalanmayı düşünen dar gelirli aileler için şu bilgileri paylaştı: “Fiyatların artışı konfeksiyonu da çok fazla etkiledi. Bu durumdan vatandaşlarımız çok etkilendi. Bizler de destek olmak ve ailelerimizin çocuklarına kıyafet vererek en azından çocuklarını mutlu etmek adına çalışıyoruz. Vatandaşlarımız dilekçeyle başvuru yapabiliyorlar.

4 aylık periyotlarla yılda 3 kez başvuru hakları var. Ulu Cami karşısındayız. Vatandaşlarımız ‘Kuşlu Cami’ diye bilirler. Onun hemen karşısında Kıyafet Evi’mize bekliyoruz. Hizmetimiz 2020 Temmuz ayı itibariyle başladı. Toplam 4 bin 600 ailemize hizmet verdik. Bu desteğimizi sürdürüyoruz.”

Okumaya Devam Et

Trendler